Wicemistrzowie Świata poprowadzą w Mielcu warsztaty

Wicemistrzowie Świata poprowadzą w Mielcu warsztaty (fot. Jakub Cena)

W niedzielę  6 października 2019 r. w Mielcu odbędą się kolejne, wyjątkowe warsztaty dla pilotów i nie tylko. W ramach projektu Mielecka Akademia Lotnicza (MAL) do lotniczej stolicy Polski przyjadą szybowcowi wicemistrzowie świata – Tomasz Hornik i Kinga Tchorz.

To będzie świetna okazja by mistrzowie podzielili się wiedzą i doświadczeniem. W Mielcu istnieje głód na takie spotkania. Tomka i Kingę zna chyba każdy polski szybownik. Swoją klasę i doświadczenie potwierdzają permanentnie na zawodach. Na szybowcowych Mistrzostwach Świata w tym roku wywalczyli tytuł drużynowych wicemistrzów. Natomiast Tomasz Hornik indywidualnie wicemistrza świata. Mamy naprawdę silną Szybowcową Kadrę Polski, która inspiruje i chętnie dzieli się wiedzą by promować ten lotniczy sport również w naszym mieście. W zeszłym roku gościliśmy w Mielcu Marka Niewiadomego i Wojciecha Wojtaczkę – informuje Jakub Cena, szybownik i inicjator wydarzenia. 

Mierzalne efekty Mieleckiej Akademii Lotniczej
Organizatorzy projektu MAL w Mielcu – Stowarzyszenie KH Prawda i Pamięć – serdecznie zapraszają wszystkich, a szczególnie młodych lotników z Mielca i okolic. Jak informują  warto, bo projekt i jego uczestnicy już mogą się pochwalić pierwszymi mierzalnymi sukcesami.

–  Za sprawą akademii wspieramy Filipa Durdę uczestnika poprzedniej edycji, który zaopatrzony w wiedzę mistrzów i w tym roku w szybowiec zdobył, starując pierwszy raz w życiu na zowodach  4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i został powołany do kadry Polski – informują dalej organizatorzy.

Bezpłatne warsztaty w Mielcu wystartują  o godz. 10.00, 6 października w siedzibie Royal-Star Aero w Mielcu przy ul Lotniskowej. Kadrowicze Tomasz i Kinga na wstępie podzielą się relacją na temat udziału w Mistrzostw Świata, co ma stanowić punkt wyjściowy do kolejnych tematów jak taktyka przelotowa czy bezpieczeństwo podczas zawodów. 

Projekt zrealizowany jest  dzięki wsparciu miasta Mielca, Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć oraz Royal Star Aero.

Źródło: Jakub Cena
comments powered by Disqus