Znaczenie transportu lotniczego dla rozwoju miast i regionów
Głównym pretekstem dla organizacji Forum Lotniczego jest finalizacja budowy Portu Lotniczego Lublin. Takie inwestycje mają nie tylko znaczenie społeczne ale przede wszystkim biznesowe, włączając kolejny kanał komunikacyjny w ogólny system logistyczny regionu.
-
W jakim kierunku powinien pójść rozwój regionu przy posiadaniu portu lotniczego?
-
Czy usługi cargo będą znaczącym elementem działalności portu lotniczego?
-
Jaki wpływ ma port lotniczy na aktywizację regionu i rozwój usług około lotniskowych ?
Plany i strategie związane z budową lotniska przedstawi Państwu Prezes Portu Lotniczego Lublin Pan Grzegorz Muszyński, który również oprowadzi gości po obiekcie i opowie o etapach budowy.
Gościem specjalnym będzie Pan dr Jacek Sobczak, który od początku bardzo mocno związany jest z inicjatywą i realizowaną inwestycją budowy Portu Lotniczego Lublin.
Dodatkowe poruszane tematy to m.in.:
-
Bogata siatka połączeń kluczem powodzenia inwestycji
-
Port Lotniczy Lublin w systemie lotnisk regionalnych w Polsce
-
Strategia rozwoju transportu lotniczego Polski i jej regionów
-
Air–taxi – szybko i bezpiecznie
-
Komplementarność naziemnych systemów komunikacyjnych z lotniczym
-
Jak najlepiej wykorzystać lotnictwo ogólne w celach biznesowych?
-
prywatny biznesowy statek powietrzny – czy warto?.
-
Panel dyskusyjny - Rozwój Cargo Polski Wschodnie
*FORUM LOGISTYKI I ZARZĄDZANIA ŁAŃCUCHEM DOSTAW – SZANSE I OGRANICZENIA ROZWOJU INFRASTRUKTURY LOGISTYCZNEJ POLSKI WSCHODNIEJ W ŚWIETLE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA ŚRODKÓW EUROPEJSKICH I REGIONALNYCH ZMIAN GEOPOLITYCZNYCH
Ogromne wyzwanie stoi przed operatorami logistycznymi, którzy zaczynają prężnie działać w Regionie Polski Wschodniej. Istotna przestrzeń rozwojowa wraz z potencjałem trans granicznym niesie ze sobą spore szanse ale również i zagrożenia.
-
W jakim kierunku powinny zmierzać inwestycje w infrastrukturę logistyczną w Polsce Wschodniej?
-
Co wybrać, Brown czy Green Field?
-
Jakie korzyści z rozwijającej się infrastruktury mogą powstać dla lokalnych przedsiębiorców?
-
Czy istnieje zapotrzebowanie na outsourcing usług magazynowo-logistycznych i w jakim stopniu będą mogły zaspokoić potrzeby lokalnych firm?
Wokół tematu głównego będą skupione zarówno wystąpienia zaproszonych operatorów logistycznych, deweloperów i przedstawicieli firm, jak również panele dyskusyjne w które włączą się przedstawiciele władz lokalnych z województw Polski Wschodniej, wypowiadając się na temat planów i możliwości inwestycyjnych w poszczególnych obszarach.
Gościem specjalnym będzie Prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski – Szef Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, znany Państwu zarówno z poprzednich edycji FLPW, ale przede wszystkim znacząca postać w świecie logistyki, autor wielu projektów badawczych i publikacji w zakresie Logistyki i Zarządzania łańcuchem Dostaw.
*FORUM FLOTOWE – PRZEPISY EUROPEJSKIE A RZECZYWISTOŚĆ W EKOLOGICZNYM ZARZĄDZANIU FLOTĄ
Temat główny będzie pogłębiany w wystąpieniach wygłaszanych przez ekspertów i praktyków branży motoryzacyjnej i flotowej.
-
Czy rozwiązania pro ekologiczne to moda czy konieczność?
-
Jak budować politykę flotową firmy w oparciu o ekologię?
-
Gdzie szukać oszczędności w posiadanych i użytkowanych flotach pojazdów ?
W panelu dyskusyjnym tematem rozważań i opinii będą realne bariery we wdrażaniu rozwiązań ekologicznych zarówno pod względem kosztowym jak i organizacyjnym.
Przygotowana została ekspozycja dostępnej na rynku ekologicznej floty,
Gościem specjalnym będzie Pan Prof. dr hab. inż. Mirosław Wendeker wraz z zespołem badawczym, który przedstawi dwa najnowsze alternatywne rozwiązania stosowanych paliw.
Więcej informacji na dedykowanej stronie www.forumlogistyki.pl
Komentarze