Za niecały miesiąc 17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

W środę 12 czerwca na terenie lotniska w Michałkowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozpoczynających się już za niecały miesiąc 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy organizowanych przez Aeroklub Ostrowski. Zawody będą rozgrywane od 5 do 20 lipca. Jak poinformowali organizatorzy, rywalizować będzie ponad 130 pilotów z 24 krajów Europy plus z Argentyny, z Australii, z Japonii, z USA, a codziennie na lotnisku będzie się pojawiało około 1000 osób. Rywalizacja będzie się toczyć w 4 klasach: standard, klub, 20-metrowa dwumiejscowa i światowa. Z reprezentantów Polski pojawią się tak utytułowani Mistrzowie jak Sebastian Kawa(aktualnie z sukcesami reprezentujący Polskę w Vinon sur Verdon we Francji w klasie 18-metrowej),Janusz Centka, Tomasz Krok czy Łukasz Błaszczyk.

Aeroklub Ostrowski udowodnił już wiele razy, że potrafi sprawnie i efektownie zorganizować wydarzenia lotnicze na najwyższym poziomie: dobra lokalizacja, brak stref niebezpiecznych dla pilotów szybowcowych na niebie, ponad 20-letnia tradycja i doświadczenie skłoniło międzynarodową organizację lotniczą FAI do tego, by mistrzostwa Europy odbyły się w Michałkowie. To znakomita promocja dla lotniska i całego regionu

Partnerem zawodów jest miasto Ostrów Wielkopolski. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

To, co będzie działo się na lotnisku podczas Mistrzostw Europy będzie można oglądać na żywo na portalu wlkp24.info oraz w Telewizji Proart, prowadzony będzie również tracking, a bieżące informacje i wyniki pojawiać się będą na stronie zawodów.

Źródło: egc2013.eu

Źródło: Internet
comments powered by Disqus