Przejdź do treści
Źródło artykułu

ATR-72 Yeti Airlines rozbił się w Nepalu (film)

15 stycznia 2023 r., podczas lądowania na lotnisku Pokhara w dystrykcie Kaski w Nepalu rozbił się ATR-72 (znaki rejestracyjne 9N-ANC) należący do Yeti Airlines. Na pokładzie statku powietrznego znajdowało się 68 pasażerów i 4 członków załogi.

Statek powietrzny wykonywał rejs z Kathmandu, a do wypadku doszło  między starym, a nowym międzynarodowym lotniskiem w Pokhara, powiedział Sudarshan Bartaula, rzecznik Yeti Airlines. Po uderzeniu w ziemię samolot się zapalił. Niedługo potem do akcji przystąpiły służby ratunkowe, które starały się ugasić pożar i ewakuować pasażerów znajdujących się w kadłubie samolotu. Nie jest jeszcze jasne co spowodowało katastrofę.

Liczba ofiar katastrofy samolotu pasażerskiego, który w niedzielę rozbił się w Nepalu koło miasta Pokhara wzrosła do 68 - podała nepalska agencja lotnictwa. Na pokładzie, wraz z załogą, były 72 osoby. To największa katastrofa lotnicza w Nepalu od 30 lat - podaje agencja AP.

Rzecznik nepalskiej armii Krishna Bhandari poinformował, że wśród podróżujących cudzoziemców byli Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk, pięciu Indusów, czterech Rosjan, Irlandczyk i dwie osoby z Korei Południowej. Inne źródła podają, że na pokładzie było 15 cudzoziemców.

Wypadek ATR-72 Yeti Airlines w Nepalu

Wypadek ATR-72 Yeti Airlines w Nepalu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony