Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wyniki Miejsko-Powiatowego Konkursu o Generale Tadeuszu Górze

Znani są już zwycięzcy Miejsko-Powiatowego Konkursu wiedzy o Generale Tadeuszu Górze, który odbył się w dniu 24.05.2010 r w Świdniku. Impreza zorganizowana została w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku w formie turnieju. Trzy osobowe reprezentacje szkół odpowiadały na pytania dotyczące barwnego życiorysu generała, jego lotniczej kariery i pasji.

W Konkursie startowało osiem drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku
w składzie: Justyna Nowakiewicz, Magdalena Podziadła, Sebastian Bielicki. Opiekunem zespołu była p. Barbara Trzcińska.

Miejsce II przypadło drużynie z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Puławskiego w Świdniku (skład zespołu: Kamil Cieplak, Kamil Nowakowski, Marlena Kosmala; opiekun: p. Joanna Śmigowska),
a III wywalczyła drużyna
z Zespołu Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku (skład zespołu: Karolina Oktaba, Rafał Misiurek, Wojciech Mazurek, opiekun: p. Ilona Jaworska)

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w piątek 28 maja 2010 r. podczas konferencji otwarcia „Rajdu Samolotowego Polska - Litwa im. Gen. Tadeusza Góry”. Konferencja rozpocznie się o godz. 17.00 w hangarze Aeroklubu Świdnik (przy lotnisku w Świdniku).


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony