Tecnam największym producentem GA na świecie

Tecnam P2006T, fot: Bartolini-Air

Firma Tecnam stała się największym producentem na świecie, zarówno w kategorii General Aviation, jak i Light Sport Aircraft (LSA). Rok 2013 był szczególnym dla włoskiego producenta, który w tym czasie obchodził 65 rocznicę powstania. Dodatkowo mijający rok przyniósł szereg znaczących wydarzeń, w tym m.in:

• pierwszy lot modelu"Astore”, nowej generacji lekkiego samolotu sportowego;
• uzyskanie certyfikatu EASA i zrealizowanie pierwszych dostaw TECNAM P2008JC CS/VLA;
• uznanie Tecnam P Twenty-Ten najlepszym samolotem GA na targach Aero 2013 we Friedrichshafen w Niemczech;
• dostarczenie 150 egzemplarza samolotu TECNAM P2006T Twin;
• wprowadzenie modelu Tecnam P2002JF o zmiennym skoku śmigła;
• przekroczenie przez światową flotę Tecnam P92 liczby ponad 2500 samolotów w kategoriach zarówno Ulm/LSA, jak i VLA;
• umocnienie się produktów firmy jako pierwszego wyboru dla ośrodków szkoleniowych w całej Europie, Rosji, Australii i Ameryce. Samoloty Tecnam są obecnie wprowadzane do flot nowych szkół lotniczych również w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Na początku 2014 r. firma powinna uzyskać certyfikat EASA dla zaawansowanego technologicznie modelu Tecnam P Twenty-Ten, który został wyprodukowany w oparciu o najlepsze rozwiązania zastosowane w samolotach P2006T Twin oraz P2008. Ta czetromiejscowa konstrukcja posiada kadłub z włókna węglowego, metalowe skrzydła i stabilizator oraz wyposażona jest w silnik Lycoming IO-360-M1A o mocy 180KM. Rozpoczęcie jej dostaw na wiosnę 2014 r. jest niecierpliwie oczekiwaną wiadomością przez społeczność General Aviation.

Z ponadczasową pasją do latania, firma TECNAM stała się największym producentem na świecie zarówno w kategorii General Aviation, jak i Light Sport Aircraft i każdego dnia realizuje dostawy nowych samolotów. Aby uzyskać więcej informacji na temat szerokiej gamy samolotów TECNAM, należy odwiedzić stronę www.tecnam.com lub skontaktować się z lokalnym sprzedawcą.

Źródło: www.tecnam.com

Źródło: Internet
comments powered by Disqus