Przejdź do treści
Zwyciężczyni 4. edycji paralotniowego Pucharu Świata
Źródło artykułu

Polka wygrywa 4. edycję Paralotniowego PŚ

Klaudii Bułgakow zawody czwartej z pięciu edycji paralotniowego pucharu świata rozegranego w Bułgarskim miesicie Sopot w dniach 2-9 sierpnia zakończyła wielkim sukcesem . Reprezentantka Polski w świetnym stylu wygrała zawody i po nieudanym początku sezonu awansowała w generalnej klasyfikacji kobiet na 4 lokatę i ma już tylko minimalną stratę do podium. Jest to już drugie w karierze zwycięstwo naszej reprezentantki w tego typu zawodach.

Sukces jest tym większy, że udało się rozegrać, aż 6 z 6 możliwych konkurencji. W sporcie tak zależnym od warunków pogodowych przeprowadzenie, aż tylu wyścigów jest niezwykle rzadkie, Klaudia wygrała w klasyfikacji kobiet dwa.

Pierwszą konkurencję o długości 71 km Klaudia zakończyła na drugiej pozycji wśród pań z niewielką stratą do reprezentującej Niemcy Ewy Wisnierskiej. Inny reprezentant Polski, Rafał Łuckoś, zrobił tego dnia świetny wynik i doleciał do mety jako 4 w klasyfikacji generalnej. Kolejny dzień i wyścig na dystansie 86 km przyniósł Klaudii pierwsze zwycięstwo i sporą przewagę punktową nad najgroźniejszymi rywalkami – Ewa Wisnierska (Niemcy) oraz Anja Kroll ze Szwajcarii.

W tej edycji Pucharu Świata wystartowało w sumie 5 Polaków.

Wyniki:

Generalka:
1. Helmut Eichholzer AUT
2. Tomas Brauner CZE
3. Jean Marc Caron FRA
...
43. Klaudia Bułgakow POL
51. Rafał Łuckoś POL
67. Krzysztof Ziółkowski POL
84. Paweł Faron POL
85. Wojciech Maliszewski POL

Kobiety:
1. Klaudia Bułgakow POL
2. Anja Kroll CHE
3. Ewa Wisnierska DEU

Teamy Fabryczne:
GIN Faktory Team i Advance
Niviuk/ABAC

Więcej informacji w portalu www.wp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony