Piper przesuwa produkcję jeta do połowy 2013 roku

PiperJet

Pierwsze PiperJety powinny trafić z linii produkcyjnej w ręce właścicieli w okolicach połowy 2013 roku, powiedział w środę rzecznik firmy, Mark Miller. Wcześniejszą, ogłoszoną przez firmę datą był przełom 2011 i 2012 roku, lecz Miller wyjaśnił, że nowe analizy pozwoliły pracownikom na lepsze zbadanie rynku i wyznaczenie bardziej precyzyjnej daty.

Przyszli odbiorcy PiperJetów zostali poinformowani o opóźnieniu w minionym tygodniu. Miller powiedział, ze projekt jest bardzo dobrej kondycji, a przejęcie przez firmę Imprimis, w maju tego roku, spowodowało napływ surowców i kapitału potrzebnego do produkcji.

„Trwa właśnie rekrutacja 50 nowych inżynierów do pracy nad wspomnianym projektem," powiedział Miller. Piper ogłosił przed tygodniem na zjeździe Narodowego Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego NBAA, National Business Aviation Association, że samolot będzie wyposażony w nowy trzyekranowy, dotykowy panel, Garmin G3000.

G3000 jest nastawiony na intuicyjne korzystanie z funkcji i przyrządów samolotu, dzięki czemu cel Piper'a ,by jet był przyjazny użytkownikowi może zostać osiągnięty. Tak przynajmniej twierdzi producent. PiperJet wstępnego projektu ma już na swoim koncie ponad 230 wylatanych godzin i 160 lotów.


Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus