Kolejny samolot typu Airbus A320 dołącza do floty BINGO AIRWAYS

BINGO A320 podczas startu fot. Paweł Herisz

Miło nam poinformować, że polska charterowa linia lotnicza Bingo Airways podpisała umowę leasingu na kolejny samolot typu Airbus A320.

Samolot o numerze fabrycznym MSN 1723 należy do firmy MCAP (Mitsubishi Corporation Aviation Partners) będącej częścią japońskiego koncernu Mitsubishi. Będzie to już drugi samolot we flocie Bingo leasingowany od MCAP. Samolot posiada 180 miejsc pasażerskich i maksymalną masę startową 77 ton.

Samolot przyleci do Polski w maju i będzie nosił znaki rejestracyjne SP-ADK. Został wyprodukowany w 2001 roku, a jego pierwszym operatorem były linie British Airways.
    
Powiększenie floty Bingo o kolejny samolot pozwoli na otwarcie trzeciej bazy operacyjnej tej linii w Polsce.  Do istniejących już baz w Warszawie i Katowicach dołączy baza we Wrocławiu. Otwarcie trzeciej bazy operacyjnej jest częścią strategii rozwoju linii oraz zapoczątkowaniem współpracy z największym polskim biurem podróży ITAKA.

W ramach kontraktu z ITAKĄ, w sezonie letnim Bingo Airways rozszerzy swoją siatkę połączeń o nowe porty min. takie jak: Fuerteventura, Madera, Palma de Mallorca, Dubrownik, Palermo, Alicante.    

Źródło: Bingo Airways
Źródło: Internet
comments powered by Disqus