Już za kilka dni w Piastowie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej

8 Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej

Na terenie Aeroklubu Radomskiego w Piastowie 1 sierpnia rozpoczynają się 8. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie advanced. Wystartuje co najmniej 50 zawodników z 19 krajów. Oficjalne otwarcie imprezy 2 sierpnia przy radomskich fontannach.

O tym, że mistrzostwa odbędą się właśnie na podradomskim lotnisku, w listopadzie zeszłego roku informowaliśmy jako pierwsi. O organizację European Advanced Aerobatic Championship Polska współzawodniczyła z Rumunią, ale to nasz kraj został ostatecznie wskazany przez Komisję Akrobacji Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Decyzja zapadła 4 listopada w szwajcarskiej Lozannie.

- W tej chwili starty zapowiedziało 50 zawodników z 18 krajów Europy. Wystąpi też - poza konkursem – pilot z Japonii. Ta liczba może się powiększyć, bo zgłaszać można się praktycznie do 2 sierpnia – mówi detektor Aeroklubu Radomskiego Stanisław Szczepanowski. – Jak zwykle faworytami będą Rosjanie i Francuzi. Tak to jest, że od lat Polska walczy zazwyczaj o III miejsce. W tym roku na pewno mocni będą też Ukraińcy i szczególnie Rumuni, którzy mają nowe samoloty i nowego świetnego trenera z Litwy.

PLAN MISTRZOSTW
:

2 sierpnia:     godz. 10–17 - akrobacje samolotowe, godz. 19 - otwarcie mistrzostw
3–9 sierpnia: od godz.  9 do zachodu słońca – akrobacje samolotowe
10 sierpnia:   godz. 14- 17 – piknik lotniczy, godz.  17.30 – rozdanie nagród i zakończenie mistrzostw

Miejsce: Lotnisko Radom-Piastów

Organizatorzy: Aeroklub Polski, Aeroklub Radomski, Prezydent Miasta Radomia Mistrzostwa pod patronatem honorowym Marszałek Ewy Kopacz. Patronat FAI – Międzynarodowej Federacji Lotniczej

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaac2013.pl

Czytaj na całość na stronie www.cozadzien.pl

Źródło: www.cozadzien.pl

Źródło: Internet
comments powered by Disqus