Firma Yuneec zaprezentowała elektrycznie napędzany samolot kategorii LSA

Yuneec E430

W trakcie targów lotniczych AirVenture, które od 26 lipca do 1 sierpnia odbywają się w Oshkosh, w stanie Wisconsin, firma Yuneec International zaprezentowała napędzany elektrycznie dwumiejscowy górnopłat E430.

Clive Coote, dyrektor zarządzający Yuneec International, powiedział, iż firma rozpoczęła przyjmować zamówienia na E430, a po prezentacji w Oshkosh będzie przyjmować również depozyty, dodając, że spółka stale się rozwija, udoskonala stajnię samolotów z napędem elektrycznym i jest w trakcie realizacji kilku innych projektów.

Według folderów reklamowych, model E430 będzie mógł operować w powietrzu od 2,25 do prawie 3 godzin i posiada 177 kg użytecznego udźwigu. W tej konfiguracji, maksymalna masa startowa samolotu wynosząca 476 kg klasyfikuje maszynę poniżej limitu ustalonego dla kategorii lekkich samolotów sportowych (LSA).

Oczekuje się, że pierwsze dostawy E430 dotrą do klientów pod koniec 2011 roku. Obecnie agencje regulacyjne opracowują specyfikacje dla elektrycznie napędzanych statków powietrznych LSA.

Tłumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus