FAA wnioskuje o zwiększenie budżetu w 2011 roku

FAA

Szef Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), Randy Babbitt wyjaśniał w Waszyngtonie kwestię złożenia wniosku o zwiększenie przyszłorocznego budżetu Agencji o 32 procent. Administrator stanął w tym celu przed podkomisją ds. transportu i budownictwa mieszkaniowego oraz rozwoju miejskiego.

Dodatkowa kwota sprawi, że budżet wzrósłby znacząco w stosunku do roku 2010, co zapewniłoby i tak tylko część z 20 mld dolarów, których wymaga wprowadzenie systemu NextGen. Za opóźnienia NextGen, według przewodniczącego komisji Johna Olvera, odpowiadają osoby kierujące programem. "Wysiłki wczesnego uruchomienia projektu były hamowane przez niejasny układ zadań," powiedział, pytając, czy to już zostało rozwiązane.

W Salt Lake City, gdzie obecnie technologia jest testowana, system wyłączono z sieci z powodu problemów z przepływem danych. Poza finansowaniem infrastruktury niewyjaśnione pozostają jeszcze kwestie wyposażenia samolotów i uregulowań prawnych. Babbitt powiedział komisji, że "Im więcej samolotów przyłączonych do systemu, tym lepiej NextGen będzie funkcjonował."

Dodał, ze wyposażenie statków powietrznych będzie kosztowało miliardy, ale nie określił wysokości nakładów przypadających na jeden samolot. Babbitt dał też do zrozumienia, że przyjęcie zaproponowanych poprawek pomoże wyjaśnić priorytety Agencji i zapewnić długofalowe planowanie.

Tłumaczenie z AvWeb
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus