Przejdź do treści
WiFi
Źródło artykułu

FAA: Podczas startu i lądowania będzie można używać WiFi

W ciągu następnego roku powinny zostać zniesione ograniczenia dotyczące korzystania z telefonów i WiFi podczas operacji startu i lądowania. W ostatnim czasie, komitet doradczy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) wystosował zalecenie, aby korzystanie z tych urządzeń w krytycznych fazach lotów zostało zniesione, z wyjątkiem wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych. Wall Street Journal poinformował, iż z WiFi będzie można bezpiecznie korzystać podczas całego lotu.

Obecnie coraz większa liczba samolotów wyposażona jest w system WiFi, który jest włączany w momencie gdy zostanie osiągnięta wysokość 10 tys. stóp. Blisko 60 procent wszystkich komercyjnych statków powietrznych w USA posiada już zatwierdzenie umożliwiające używanie WiFi, a testy do tego prowadzące są bardzo rygorystyczne. W związku z powyższym, komitet rekomendował, aby urządzenia przenośne były dopuszczone do wykorzystania podczas całego lotu.

Na szczęście komitet nadal rekomenduje wyłączanie komórek podczas wszystkich faz operacji lotniczych, więc konieczność słuchania kilkugodzinnej rozmowy nastolatka podczas długiego lotu nie będzie problemem. Z drugiej jednak strony, zwrócił się do FAA i Federalnej Komisji Łączności, aby te jeszcze raz sprawdziły, czy rozmowy i przesyłanie danych przez komórki mogą być dozwolone. Pełny raport z posiedzenia komisji ma zostać opublikowany wkrótce i będzie zawierał ponad 20 różnych zaleceń. Co ważne, FAA musi uwzględnić wytyczne, które zostaną wprowadzone w życie najprawdopodobniej w 2014 r. Wtedy dopiero podczas startu będzie można legalnie czytać e-książki lub grać w Angry Birds na iPadzie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony