Cobalt Aircraft zaprezentuje w Oshkosh prototyp CO50

Cobalt Co50.jpg

Firma Cobalt Aircraft Industries poinformowała, iż na targach lotniczych AirVenture, które w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia odbędą się w Oshkosh, w stanie Wisconsin, zaprezentuje prototyp samolotu C050.

Prezes spółki, David Loury powiedział, iż „Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować firmę i C050 na AirVenture. Konstrukcja ta jest ukoronowaniem siedmiu lat prac i różnego rodzaju testów prototypu. Obecnie przygotowujemy się do statycznych i dynamicznych prób naziemnych oraz pierwszego etapu testów lotu, które odbędą się w ramach przygotowań do uzyskania certyfikatu. "

Firma z siedzibą w Toussus-le-Noble, we Francji, zaprojektowała samolot i będzie wyłącznym producentem jego oryginalnego wyposażenia. Pięcioosobowa maszyna napędzana jest silnikiem tłokowym nowej generacji firmy TCM (model TSIOF-550-D2B o mocy 350 KM) z pchającym śmigłem umieszczonym na ogonie, dzięki czemu samolot może osiągać na wysokości 8000 stóp prędkości ponad 450 km/h. W zbiornikach mieści się 413 litrów paliwa, co przekłada się na zasięg dochodzący do 2130 km.

Tłumaczenie z GaNews

Źródło: Internet
comments powered by Disqus