British Airways rozluźnia zasady korzystania z urządzeń elektronicznych

Kabina pasażerska B747 British Airways

Pasażerowie British Airways będą jednymi z pierwszych, którzy będą mogli sprawdzać pocztę elektroniczną i telefonować do swoich bliskich z informacją, że ich samolot właśnie wylądował. Nowe złagodzone przepisy dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych na pokładach samolotów zaczną obowiązywać od 1 lipca i będą miały zastosowanie do wszystkich operacji brytyjskiego przewoźnika na całym świecie.

To dobra wiadomość dla tych pasażerów, którzy rutynowo omijali przepisy dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych i włączali swoje telefony zaraz po lądowaniu.

Wprowadzone rozwiązania sprawiają, iż British Airways będzie pierwszym europejskim przewoźnikiem, który złagodzi przepisy do tej pory ograniczające korzystanie z telefonów komórkowych, aż do momentu pełnego zatrzymania samolotu na stanowisku postojowym. Od przyszłego miesiąca, zaraz po wylądowaniu samolotu i opuszczeniu pasa startowego, pasażerowie będą mogli korzystać z urządzeń mobilnych. Jednak zakaz stosowania urządzeń elektronicznych podczas startu i lądowania pozostaje nadal w mocy.

"Pasażerowie nie będą się już frustrowali koniecznością oczekiwania, aż ich samolot dotrze do budynku terminala, zanim będą mogli skorzystać z telefonu komórkowego i innych podręcznych urządzeń elektronicznych", powiedział Ian Pringle, Flight Training Manager w  British Airways. "Teraz będą mieli dodatkowy czas, żeby z wyprzedzeniem zadzwonić na ważne spotkanie biznesowe, sprawdzić pocztę lub upewnić się, że przybyła już osoba, która ma ich odebrać z lotniska", dodał.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (UK CAA) zatwierdził nowe zasady po upewnieniu się, że nie wpłyną one na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa. Podobnie, Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) również rozważa złagodzenie ograniczeń w zakresie korzystania z urządzeń elektronicznych w Stanach Zjednoczonych.

W 2008 r., linie Emirates stały się pierwszą linią lotniczą, której pasażerowie mogli korzystać z osobistych telefonów komórkowych. Tymczasem badania przeprowadzone w USA potwierdziły, że pasażerowie regularnie lekceważą lotnicze zasady bezpieczeństwa i 30 procent z nich zapomina wyłączyć swoje urządzenia na czas lotu.

Źródło: www.news.yahoo.com

Źródło: Internet
comments powered by Disqus