Balony latały nad Krosnem

Balony w powietrzu

Zakończyły się XIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie. Zawody były częścią "Balonowego Pucharu Polski". Zawodnicy w trzech lotach walczyli o punkty, które pozwolą im dostać się do Balonowej Kadry Polski. Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać. Prosimy o cierpliwość. Do zobaczenia za rok na krośnieńskim niebie!

Na wstępnej liście startowej znajdowało się 41 nazwisk. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, do Krosna dotarło 38 balonowych ekip. Spośród 38 pilotów, 34 wzięło udział w konkurencjach, pozostałe 4 balony latały jako fiesta.

Podczas zawodów od 2 do 4 maja planowano odbyć 6 lotów. Pogoda niestety pokrzyżowała plany, ale 50% sukcesu udało się uzyskać.

Zawodnicy nie kryją zadowolenia. Warto wracać do Krosna! Wspaniała atmosfera, świetnie zorganizowane zawody, pozwolę sobie stwierdzić, że chyba jedne z najlepiej zorganizowanych w Kraju. Tu wszyscy pracują na, to by ta impreza z roku na rok była lepsza, a frekwencja właśnie, to pokazuje, że wszyscy lubimy tu wracać. Mamy w tym roku 34 ekipy sportowe, 4 zawodników fiesty, na Polskim niebie już dawno tylu nie było - mówi Iwański Arkadiusz z Aeroklubu Włocławskiego, pilot balonu GASPOL.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus