Balonowa promocja Krakowa w Sylwestrową Noc

Balony nad Krakowem

Akcja promująca Kraków poprzez spędzenie Sylwestra bliżej nieba to doskonały pomysł na promocję turystyczną. Małopolska Organizacja Turystyczna popiera akcję „ II Podniebne Zaręczyny” organizowaną przez Radio RMF Classic, miasto Kraków i organizatorów lotów balonowych. Balon unoszący się nad Krakowem na wprost Wawelu wpisał się na stałe w pejzaż miasta i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta, magnesem przyciągającym turystów. W Noworoczną Noc 2012/2013 spełni te rolę w dwójnasób.

W Sylwestrową noc zakochane pary, które zadeklarują wstąpienie w związek małżeński, będą mogły wznieść się na balonie - platformy widokowej HiFlyer. Bilet fundują organizatorzy, wystarczy przyjść nad Wisłę w Nowy Rok i okazać pierścionek zaręczynowy. Planuje się, że wydarzeniu będzie towarzyszył skok spadochronowy skoczków z jednego z balonów lecących nad Krakowem i pokaz akrobacji samolotowej. Lot poprzedzi wykonanie hejnału mariackiego z balonu widokowego nad Wisłą.

Oprócz tego szczęśliwcy wylosowani w konkursie organizowanym przez RMF wezmą udział w przelotach balonami powietrznymi nad Krakowem, startującymi z bulwarów lub z lotniska w Pobiedniku. Po locie para zostanie zaproszona na romantyczną kolację do restauracji "Wierzynek". Szanse na podniebne zaręczyny mają trzy pary, które wyślą romantyczne zdjęcia. Zgłosić swoją kandydaturę można za pośrednictwem strony Podniebne zaręczyny. Zwycięzcy zostaną wybrani 28 grudnia w samo południe.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa baloniarzy i Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Sport balonowy stał się już stałym elementem towarzyszącym inauguracjom sezonów narciarskich w Małopolsce. Zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej do wzięcia udziału w inauguracji tegorocznego sezonu narciarskiego już po raz kolejny przyjęło  biuro organizacyjne zawodów balonowych „Niebo Otwartej Europy”. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zaprezentować Małopolskę, jako region ciekawych i nietypowych inicjatyw oraz miejsce promujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu. To właśnie tutaj, w Małopolsce co roku odbywają się międzynarodowe zawody balonowe – balonów na ogrzane powietrze. Dlatego już teraz możemy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w zawodach, które odbędą się w Bochni w 2013 roku, w czerwcu.

Źródło: Małopolska Organizacja Turystyczna

Źródło: Internet
comments powered by Disqus