Śląskie dni lotnictwa i dronów – konferencja online

Dron (fot. Paweł Korzec)

W imieniu Śląskiego Klastra Lotniczego, serdecznie zapraszamy do partnerstwa i udziału w konferencji pn. "ŚLĄSKIE DNI LOTNICTWA I DRONÓW. Przemysł dronowy w Polsce – możliwości rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym", która odbędzie się w dniu 26 listopada 2020 r.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule ONLINE.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa jest partnerem głównym wydarzenia oraz partnerem honorowym. Wśród prelegentów wydarzenia, w części poświęconej dronom, wystąpi mgr inż. Sylwester Wyka, pełnomocnik dyrektora ds. badawczych.

Hasłem przewodnim konferencji będzie Przemysł dronowy w Polsce – Możliwość rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu „Śląskie dni lotnictwa i dronów” organizowanej przez Śląski Klaster Lotniczy w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych, ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie województwa śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa śląskiego.

Agenda: www.2slaskiedni.aerosilesia.eu/#agenda

Rejestracja: www.app.evenea.pl/event/865348-1/

Kanał na YouTube: www.youtube.com/channel/UC4_gwetvqrRLqPKGbrnvP9A/

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.2slaskiedni.aerosilesia.eu/#patronate

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus