Przygotowania do Nocy w Instytucie Lotnictwa

4 Noc w Instytucie Lotnictwa (baner)

Przygotowania do 4 Nocy w Instytucie Lotnictwa idą pełną parą. W tym roku zorganizowaliśmy dla naszych gości jeszcze więcej atrakcji niż w latach ubiegłych. Podobnie jak na poprzednich edycjach Nocy w Instytucie Lotnictwa odwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska samoloty, śmigłowce, wiatrakowce i poduszkowce. Za to wyjątkowo licznie reprezentowana będzie klasa bezzałogowych maszyn latających. 

19 października będzie wyjątkową okazją do zobaczenia między innymi bezzałogowego śmigłowca ILX-27, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem podczas premiery na targach lotniczych ILA w Berlinie.

Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany szerszej publiczności wiatrakowiec I-28.

Będzie wyjątkowo dużo atrakcji związanych z obserwacją kosmosu i badaniem obcych planet. Zainteresowani kosmosem będą mogli na własne oczy zobaczyć łaziki kosmiczne, prezentacje instrumentów używanych w sondach kosmicznych, pierwszego polskiego satelitę LEM, modele rakiet i wiele innych urządzeń związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej.

Po więcej informacji na temat atrakcji, jakie przygotowaliśmy na 4 Noc w Instytucie Lotnictwa zapraszamy na stronę dedykowaną wydarzeniu.

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus