Przejdź do treści
Konkurs plastyczny "Podniebny wernisaż" (fot. ilot.lukasiewicz.gov.pl)
Źródło artykułu

Konkurs plastyczny "Podniebny wernisaż"

Z okazji jubileuszu 95-lecia Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa organizuje konkurs na koncepcję plastyczną grafiki ilustrującej wybrany projekt realizowany w Instytucie od 1926 roku.

Przez projekt realizowany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w ciągu 95 lat swojej historii rozumiany jest każdy aspekt działalności naukowej i projektowej (samoloty, śmigłowce, drony, rakiety, pociski, cele latające, maszyny, urządzenia itp.).

W celu poszukiwań inspiracji odsyłamy Was na kanały informacyjne organizatora konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim jest bezpłatny i dobrowolny. Każdy Uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 pracę wykonaną wybraną przez siebie techniką plastyczną. Praca ma mieć charakter indywidualny, a nie zbiorowy.

Przez technikę wykonania pracy organizator ma na myśli dwie grupy:
•  Technikę graficzną tradycyjną (malowanie, rysowanie, wyklejanie);
•  Technikę graficzną komputerową (przy zastosowaniu narzędzi komputerowych przeznaczonych do tworzenia grafik). Organizator dopuszcza Prace zapisane w formatach: jpg, tiff, cdr, psd, eps, ai, przygotowane w rozdzielczości minimum 300 dpi.
Format Pracy nie może być mniejszy niż A3 i nie może być większy niż A1.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: ze względu na technikę wykonania pracy oraz ze względu na wiek uczestnika. Przez wiek uczestnika Organizator rozumie dwie grupy:
•  osoby niepełnoletnie (w dniu rozpoczęcia Konkursu mające nieukończone 18 lat),
•  osoby pełnoletnie powyżej 18. roku życia.

Organizator Konkursu przyzna cztery nagrody główne za pierwsze miejsce oraz po cztery nagrody za drugie i trzecie miejsce, oraz nagrody pocieszenia za czwarte i piąte miejsce.

Nagrody

I miejsce: Lot zapoznawczy samolotem odrzutowym TS-11 ISKRA z lotniska w Mielcu lub lot samolotem An-2 dla dwóch osób (możliwość wylotu z Warszawy). O wyborze nagrody za I miejsce decyduje wiek, wzrost, waga oraz uwarunkowania i predyspozycje zdrowotne Uczestnika określone w osobnych zapisach prawnych właściciela samolotów).

II miejsce: Pakiet lotów na symulatorze (DA42 40 min. + A320 80 min.).

III miejsce: Tunel aerodynamiczny FlySpot (wybór vouchera w zależności od wieku, wzrostu, wagi oraz uwarunkowań i predyspozycji zdrowotnych Uczestnika określonych w osobnych zapisach prawnych właściciela tunelu).

Nagrody pocieszenia: zestaw gadgetów promocyjnych związanych z obchodami 95-lecia Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Grande finale

Komisja wyłoni ponadto nagrodę specjalną „Grand Prix” pośród osób, które zajęły pierwsze miejsca w Konkursie. Nagroda specjalna w postaci zegarka z motywem lotniczym zostanie wręczona laureatowi przez Dyrektora Sieci Badawczej – Instytutu Lotnictwa podczas 11. edycji imprezy pt. "Noc w Instytucie Lotnictwa", której organizacja planowana jest w październiku 2022 r.

Wystawa specjalna "Podniebny wernisaż"

20 najwyżej ocenionych prac zostanie zaprezentowanych:
•  na stronie internetowej www.ilot.lukasiewicz.gov.pl/95/ oraz pozostałych kanałach informacyjnych, których właścicielem jest Organizator.
•  podczas wystawy specjalnej w ramach 11. edycji imprezy pt. „Noc w Instytucie Lotnictwa”, której organizacja planowana jest w październiku 2022 r.

Terminy:
•  Konkurs rusza 10 listopada 2021 i potrwa do 31 grudnia 2021.
•  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31 stycznia 2022 roku.
•  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż do dnia 18 lutego 2022 roku.

Zgłoszenia:
Prace należy przekazać do organizatora za pomocą poczty elektronicznej na adres: konkurs95@ilot.lukasiewicz.gov.pl lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres siedziby organizatora z dopiskiem „Konkurs PODNIEBNY WERNISAŻ”:
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
Al. Krakowska 110/114
02-256 Warszawa

Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest wypełnienie i dołączenie do pracy kwestionariusza osobowego (załącznik nr 1).

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.ilot.lukasiewicz.gov.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony