Festiwal Książki Lotniczej - w niedzielę dwa spotkania autorskie

Festiwal Książki Lotniczej 2014

Jeszcze do 26 października 2014 roku w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT będzie trwał Festiwal Książki Lotniczej. Jest to okazja do zapoznania się z bogatą ofertą Wydawnictw Instytutu Lotnictwa oraz spotkania autorów książek.

Na stoisku Wydawnictw Instytutu Lotnictwa znajdują się m.in. publikacje z Biblioteki Historycznej i Biblioteki Naukowej, najnowsza książka profesora Tadeusza Królikiewicza i Wojtka Matusiaka pt. „Polski samolot i barwa. Polskie Siły Powietrzne na Zachodzie 1940-1946″ oraz pozycje naukowe.

Odwiedzający będą mieli możliwość spotkania Jerzego Zięboraka – pilota doświadczalnego, wieloletniego pracownika Instytutu Lotnictwa, żołnierza Armii Krajowej, powstańca warszawskiego. Pan Zięborak będzie obecny na Festiwalu w dniu 26 października (niedziela) w godz. 11-13. Będzie to okazja do rozmowy oraz otrzymania autografu. Wydawnictwa Instytutu Lotnictwa przygotowały specjalnie na tę okazję 10 gratisowych książek autorstwa pana Zięboraka – "Studium katastrofy Liberatora AL 523 Gibraltar 1943".

Zapraszamy także na spotkanie autorskie z Jerzym Jędrzejewskim – byłym pilotem doświadczalnym, które odbędzie się 26 października w godz. 11-13. Pan Jędrzejewski będzie podpisywał swoją najnowszą książkę – "Polscy piloci doświadczalni". W książce tej przedstawiono sylwetki pilotów, którzy wykonywali loty próbne na konstrukcjach szybowców, samolotów i śmigłowców na ziemiach polskich oraz pilotów polskiego pochodzenia, którzy wykonywali loty próbne poza krajem (np. J. Żurakowski, F. N. Piasecki, F. S. Gabreski). Autor  jest członkiem i założycielem Klubu Pilotów Doświadczalnych. Przez 40 lat był pilotem doświadczalnym; latał na 58 typach samolotów jednosilnikowych i wielosilnikowych. Pierwsze 5 osób, które przybędą na spotkanie z panem Jędrzejewskim otrzyma gratisowe egzemplarze tej publikacji.

W trakcie Festiwalu odbywają się także pokazy filmów lotniczych oraz warsztaty z lotniczych gier planszowych dla dzieci i młodzieży.

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus