Przejdź do treści
Konsultacje publiczne ws. Pakietu Lotniczego
Źródło artykułu

Rozpoczęcie konsultacji publicznych ws. Pakietu Lotniczego

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że w dniu 19.03.2015 r. rozpoczęły się konsultacje publiczne w sprawie Pakietu Lotniczego mającego na celu poprawę konkurencyjności sektora lotniczego Unii Europejskiej.

Zaproszenie do wzięcia udziału w konsultacjach publicznych wraz z kwestionariuszem dostępne jest na stronie internetowej DG MOVE Komisji Europejskiej pod następującym linkiem.

Konsultacje potrwają do 10 czerwca bieżącego roku i są skierowane do szerokiego spektrum interesariuszy, włączając w to przedsiębiorstwa działające w sektorze lotniczym, ich reprezentatywne organizacje, organy administracji publicznej oraz obywateli państw członkowskich.

Celem konsultacji jest zebranie opinii na temat sektora transportu lotniczego w Unii Europejskiej w celu identyfikacji wyzwań, szans oraz możliwych środków służących podnoszeniu konkurencyjności sektora lotniczego w UE. Przedmiotem obecnych konsultacji są wyłącznie zagadnienia, które nie zostały objęte toczącymi się lub zakończonymi konsultacjami dotyczącymi takich inicjatyw, jak np. rewizja rozporządzenia 868/2004. Wyniki ankiety, łącznie z wynikami innych konsultacji, będą stanowić istotny wkład do przygotowywanego obecnie przez Komisję tzw. Pakietu Lotniczego oraz Strategii dla Lotnictwa w Unii Europejskiej.

Poruszane zagadnienia dotyczą kwestii niezwykle istotnych z punktu widzenia interesów Polski. Między innymi znaczna część konsultacji jest poświęcona problematyce dostępności siatki transportu lotniczego. Mając na uwadze znaczenie prowadzonych konsultacji dla decyzji podejmowanych przez Komisję Europejską odnośnie przyszłych ram funkcjonowania transportu lotniczego, zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w przedmiotowych konsultacjach.

Urząd będzie również zobowiązany za ewentualne przekazanie do wiadomości Urzędu Lotnictwa Cywilnego wysyłanych do Komisji Europejskiej odpowiedzi na pytania zadane w ankiecie, co będzie pomocne w dalszym zrozumieniu potrzeb polskiego rynku oraz przygotowaniu stanowisk ULC w sprawach związanych z pracami na forum UE. W przypadku przekazywania wypełnionego kwestionariusza do wiadomości Urzędu, ULC będzie wdzięczny za przesłanie go w wersji elektronicznej na adres: pzagrajek@ulc.gov.pl.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony