Konferencja Lotnicza 2017 w Rzeszowie

Konferencja Lotnicza 2017 w Rzeszowie (fot. konferencja-lotnicza.pl)

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA i Koło Naukowe EUROAVIA zaprasza na „Konferencję Lotniczą 2017” w Rzeszowie.

Projekt składa się z:
1. 
Warsztatów dla studentów kierunków prawniczych,
2. 
Warsztatów dla studentów kierunków
     technicznych,
3. 
V Ogólnopolskiej Konferencji Prawa i Technologii
     Lotniczych oraz Kosmicznych.

Zainspirowani dużym zainteresowaniem wśród studentów ubiegłorocznymi warsztatami, organizatorzy postanowili również i w tym roku zorganizować seminaria. W dniu 24 kwietnia studenci kierunków prawniczych będą mogli wzbogacić swą wiedzę praktyczną m.in. z zakresu prawa konkurencji w sektorze lotniczym i kosmicznym, prawa pasażerów, roszczeń odszkodowawczych oraz deliktów prawa karnego dotyczących prawa lotniczego. Warsztaty dotyczące tematyki technicznej odbędą się w dniach 24-25 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej.

Dwa ostatnie dni projektu to V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2017 roku w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego – Aula Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej ul. S. Pigonia 1. Podczas dwóch dni konferencji poruszone zostaną zagadnienia: prawa konkurencji w sektorze lotniczym i kosmicznym, prawnych aspektów przestrzeni kosmicznej, ochrony środowiska w sektorze lotniczym i kosmicznym, bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i kosmicznym, odszkodowań lotniczych, bezzałogowych statków powietrznych w polskim prawie, technologii lotniczych i kosmicznych, niekonwencjonalnych systemów w lotnictwie, a także technicznych aspektów bezpieczeństwa w lotnictwie. Po zakończeniu każdego z paneli zostanie przeprowadzona dyskusja.

Głównym założeniem projektu jest popularyzowanie wiedzy o prawie lotniczym wśród studentów prawa oraz kierunków technicznych. Organizatorzy dążą do tego, aby teoretyczna dyskusja i wymiana poglądów nad najciekawszymi zagadnieniami dotyczącymi prawa lotniczego przyczyniła się do zbliżenia środowiska studentów prawa i kierunków technicznych oraz zwiększenia świadomości praw pasażera wśród społeczeństwa.

W celu rejestracji na Konferencję należy wypełnić formularz do dnia 24 kwietnia 2017 roku.

Więcej informacji o Konferencji dostępnych jest na stronie: www.konferencja-lotnicza.pl

Źródło: konferencja-lotnicza.pl
comments powered by Disqus