Linie Air India zawieszają kontrakty z 200 pilotami

B773 należący do linii Air India

Linie Air India na kolejne trzy miesiące obniżyły o 10% pensje wszystkim swoim pracownikom (z wyjątkiem personelu pokładowego), aby zmniejszyć powiększające się straty dochodów spowodowane wybuchem pandemii koronawirusa.

Teraz przewoźnik poinformował, że tymczasowo zawiesił umowę z ok. 200 pilotami, którzy zostali ponownie zatrudnieni po wcześniejszym odesłaniu ich na emeryturę. Decyzja została podjęta w związku z zawieszeniem wszystkich krajowych i międzynarodowych lotów pasażerskich w tym kraju, co doprowadziło do znacznego spadku przychodów obciążonej długami linii lotniczej.

„Ponieważ prawie wszystkie samoloty zostały uziemione, a przychody Air India znacznie spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni, linia lotnicza postanowiła tymczasowo zawiesić umowę z ok. 200 pilotami, którzy wcześniej zostali ponownie zatrudnieni po przejściu na emeryturę,” potwierdził rzecznik linii.

Kilka dni temu Air India podpisała umowy z Niemcami, Francją, Irlandią i Kanadą w kwestii wykonania szeregu lotów repatriacyjnych z obywatelami Indii. Przewoźnik uzyskał także zgodę władz indyjskich i chińskich na wykonywanie lotów cargo do Szanghaju i Hongkongu w celu przewozu środków medycznych. 

Źródło: indiatimes.com
comments powered by Disqus