Zapisz się na szkolenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Chmury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na szkolenia dedykowane dla początkującej oraz oddzielnie zaawansowanej grupy użytkowników przestrzeni powietrznej z zakresu meteorologii lotniczej.

Grupa początkująca:

Celem organizacji szkolenia jest doskonalenie znajomości zagadnień z zakresu meteorologii lotniczej, interpretacji prognoz oraz umiejętności analizowania dostępnych materiałów.

Tematyka Szkolenia:

  • Interpretacja obrazów radarowych pod kątem wykorzystania do planowania lotów i możliwości ich wykonywania .
  • Interpretacja obrazów satelitarnych pod kątem wykorzystania do planowania lotów i oceny możliwości ich wykonania.
  • Krótkoterminowe prognozowanie pogody.


Termin i miejsce: Szkolenie odbędzie się w dniu 15.11.2014 r. w godzinach od 09.00 do 17.00 w siedzibie IMGW-PIB przy ul. Podleśnej 61 w Warszawie.

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o zgłaszanie uczestnictwa do dnia 07.11.2014 r. na adres e-mail: oslonameteo@imgw.pl.


Grupa zaawansowana:

Tematyka Szkolenia:

  • Interpretacja obrazów radarowych pod kątem wykorzystania do planowania lotów i możliwości ich wykonywania.
  • Niebezpieczeństwa związane z pogodą i ich odzwierciedlenie w produktach meteorologicznych. Niskie podstawy chmur i zła widzialność.
  • Oblodzenie.

Termin i miejsce: Szkolenie odbędzie się w dniu 29.11.2014 r. w godzinach od 09.00 do 17.00 w siedzibie IMGW-PIB przy ul. Podleśnej 61 w Warszawie.

Zgłoszenia: Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o zgłaszanie uczestnictwa do dnia 14.11.2014 r. na adres e-mail: oslonameteo@imgw.pl. W zgłoszeniu proszę wpisać rodzaj wykonywanej działalności lotniczej (np. pilot samolotowy, pilot szybowcowy itp.).

Warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest duży zasób wiedzy z zakresu meteorologii lub uczestnictwo w poprzednich edycjach szkoleń organizowanych przez IMGW PIB.

Zgłaszających się prosimy o przestrzeganie powyższych zasad, niedostatki wiedzy nie pozwolą na pełne uczestnictwo w warsztatach.

Szkolenie będzie podzielone na część wykładową i warsztatową. 

Co istotne, ze względów organizacyjnych liczba uczestników obu szkoleń jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.


 

Źródło: IMGW
comments powered by Disqus