Weź udział w krótkiej ankiecie internetowej i pomóż IAOPA ulepszyć GA!

Ankieta GA 2021

Stowarzyszenie Producentów Lotnictwa Ogólnego (GAMA) oraz Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (IAOPA), przy wsparciu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i AERO Friedrichshafen, zapraszają do udziału w ankiecie na temat lotnictwa ogólnego w Europie 2021.

Coroczne badanie ma przyczynić się do lepszego zrozumienia trendów panujących w segmencie lotnictwa ogólnego, typów wykorzystywanych statków powietrznych, a także ich wyposażenia. Całość ma uzupełnić analizy bezpieczeństwa GA w Europie. Pomimo wyzwań związanych z pandemią, w ramach ubiegłorocznego badania (LINK) udało się zebrać odpowiedzi dotyczące ponad 2500 samolotów lotnictwa ogólnego z 32 krajów europejskich.

Jego wyniki są wykorzystywane przez EASA w Annual Safety Review do obliczania wskaźników wypadkowości samolotów niekomercyjnych, a także ocen skutków wprowadzanych regulacji i promowania korzyści, jakie lotnictwo ogólne przynosi gospodarce europejskiej. „Teraz, w trzeciej edycji ankiety, naszym celem w ramach Europejskiego Badania Lotnictwa Ogólnego 2021 jest dalsze zwiększenie udziału społeczności lotnictwa ogólnego i lepsze zrozumienie wpływu pandemii na operacje GA w różnych krajach. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pilotom i właścicielom samolotów z całej Europy, którzy poświęcają swój czas, aby podzielić się informacjami na temat wykonanych lotów, a także poglądami na kluczowe kwestie stojące przed naszym sektorem. Ta ważne dane, które pomagają nam skupić się na priorytetach wymaganych do wsparcia branży”, powiedział Kyle Martin, wiceprezes ds. Europejskich, GAMA

„Jestem przekonany, że GA w Europie będzie mogło się lepiej rozwijać, gdy będziemy mogli zbudować strategię opartą na analizie danych. Dlatego w zeszłym roku z zadowoleniem przyjęliśmy inicjatywę podjętą przez GAMA i IAOPA i z przyjemnością widzę, że w tym roku została ona ponownie przeprowadzona. Zaangażowanie społeczności GA jest niezbędne i mam nadzieję, że powtórzenie ankiety przekona coraz więcej pilotów GA do wniesienia swojego wkładu”, - powiedział Dominique Roland, szef Head of Policy, Innovation & Knowledge Department w EASA.

„Każdy pilot GA wie, że nie jest możliwe precyzyjne i bezpieczne nawigowanie bez wiarygodnych danych nawigacyjnych. Stowarzyszenia GA i władze lotnicze są w podobnej sytuacji: nie można zapewnić ukierunkowanego wsparcia dla przemysłu bez podstawowych danych o jego sytuacji, pod względem wylatanych liczby godzin lotu, rocznych przychodów, wyposażenia samolotów i bez wiedzy o tym, gdzie piloci i właściciele statków powietrznych widzą problemy. Dlatego szczególnie w trudnych czasach pandemii COVID jest ważne, aby wziąć udział w tej ankiecie”, - powiedział Michael Erb, wiceprezes IAOPA.


Ankieta jest już aktywna i zostanie zamknięta 30 kwietnia 2021 r. Całość jest dostępna tutaj (LINK)


W celu uzyskania dodatkowych informacji należy się kontaktować z Cate Brancart, Safety and Operations Manager w GAMA (cbrancart@gama.aero) lub dr Michaelem Erbem, wiceprezesem IAOPA (erb@aopa.de).
 
GAMA to międzynarodowe stowarzyszenie reprezentujące ponad 100 wiodących na świecie producentów samolotów i śmigłowców lotnictwa ogólnego, silników, awioniki, komponentów i powiązanych usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.GAMA.aero.

IAOPA Europe jest europejskim oddziałem Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów (IAOPA) obejmującym 32 krajowe podmioty stowarzyszone, które zrzeszają łącznie 15 tys. członków. IAOPA reprezentuje międzynarodowe lotnictwo ogólne od prawie 50 lat. Więcej informacji na temat organizacji można uzyskać na stronie: www.iaopa.eu oraz www.iaopa.org

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus