Zawody poprzedzające 23. Lotniowe Mistrzostwa Świata w Macedonii

2020 Hang Gliding Pre-Worlds (fot. hgworlds2021.mk)

Rozpoczęła się rejestracja na zawody poprzedzające 23. Lotniowe Mistrzostwa Świata. Zawody odbędą się w dniach 26–31 lipca 2020 r. w miejscowości Krushevo w Macedonii.

Macedonia to jedno z najlepszych i najbardziej przyjaznych miejsc do latania na lotni na świecie. Krushevo położone na wschodnich stokach szczytu Buszawa w górach Luben, w południowo-zachodniej Macedonii Północnej. Od samych początków sportu lotniowego i paralotniowego, Krushevo doceniane było ze względu na bardzo dobre warunki do uprawiania tych sportów. Położone na wysokości 1350 m npm Krushevo jest najwyższym miastem na Bałkanach, 159 km od stolicy Skopje, 55 km od Bitoli, 32 km od Prilep i tylko 68 km od granicy macedońsko-greckiej „Medzitlia-Niki”. Dzięki zaangażowaniu miejscowej wspólnoty pilotów, zostało rozsławione na całym świecie.

Zapraszamy pilotów lotniowych do udziału tych zawodach. To zawody 2-ej kategorii co oznacza, że udział w nich nie jest ograniczony wynikiem w rankingu FAI.

Zawody odbędą się w najlepszym okresie roku do latania w tym miejscu i będą prowadzonego przez doświadczony zespół. Przewidywalna pogoda podczas 90% dni przelotu w zawodach jest gwarancją uczciwej konkurencji i równych szans dla każdego zawodnika.

Celem zawodów jest zapewnienie uczciwych i bezpiecznych warunków lotu dla wszystkich pilotów oraz wzmocnienie przyjaźni między pilotami i zapoznanie pilotów z miejscem i organizatorami. Maksymalna liczba pilotów, którzy mogą wziąć udział w mistrzostwach, wynosi 130.

Rejestracja oraz więcej informacji na stronie www.hgworlds2021.mk

Źródło: hgworlds2021.mk
comments powered by Disqus