Przejdź do treści
Źródło artykułu

Iryda wróciła do Mielca! To wielka lotnicza sensacja

Samolot Iryda wraca w przestworza. Na mieleckim lotnisku Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła zaprezentowała egzemplarz samolotu, który po remoncie ma wznieść się w powietrze po kilkunastoletniej przerwie.

Fundacja swoją siedzibę będzie mieć w Mielcu. Wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A., a także przy wsparciu prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego.

W dniu 4 lipca br. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła koncepcję swojej działalności w Mielcu, gdzie już oficjalnie znajduje się siedziba główna tej organizacji. W hangarze fundacji na mieleckim lotnisku będą stacjonować legendarne Iskry, ale także inne samoloty.

W niedzielę na mieleckim lotnisku oficjalnie zaprezentowano kolejny nabytek Fundacji. Jest to Iryda, która ma ponownie wznieść się w powietrze i przypominać o niezwykle ważnym projekcie polskiego lotnictwa, czyli samolotu odrzutowego szkolno-bojowego.

Sprowadzona do Mielca Iryda ma prezentować się w ramach Latającego Muzeum, które fundacja przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu chce stworzyć na terenie Mielca. Wsparcie dla inicjatywy latającego muzeum przemysłu lotniczego zadeklarował marszałek podkarpacki Władysław Ortyl i prezydent miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Więcej zdjęć Kacpra Strykowskiego oraz film z prezentacji Irydy na stronie www.hej.mielec.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony