Przejdź do treści
Przemysław Łośko powołany na Prezesa Zarządu GSS AP Żar
Źródło artykułu

Przemysław Łośko powołany na Prezesa Zarządu GSS AP Żar

Rada GSS AP Żar ma przyjemność poinformować, że na posiedzeniu w dniu 11 lipca 2014 r. jednogłośnie powołała Przemysława Łośko na Prezesa Zarządu GSS AP Żar na czteroletnią kadencję.

Przemysław Łośko w pierwszym okresie swoje kariery zawodowej przez prawie dekadę zajmował się informatyką korporacyjna i konsultingiem, realizując projekty informatyczne dla największych firm w Polsce. Przez kolejną dekadę prowadził firmę zajmującą się projektowaniem obiektów użyteczności publicznej, a następnie przedsiębiorstwo budowlane. W ostatnim okresie pełnił funkcję dyrektora Aeroklub Częstochowskiego. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Automatyki oraz ukończył studia doktoranckie w zakresie zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od marca 2013 roku pełnił funkcję Sekretarza Rady GSS AP Żar. Posiada uprawnienia szybowcowe i samolotowe.

„W procesie rekrutacji Komisja Konkursowa otrzymała ponad 100 ofert. Przeprowadzono rozmowy z kilkom wybranymi kandydatami. Kandydatura Przemka Łośko wyróżniała się na tle pozostałych ofert pod względem doświadczenia zawodowego, a dodatkowym atutem była jego znajomość specyfiki zarządzania organizacją lotniczą wyniesiona z kierowania Aeroklubem Częstochowskim. Nowy Prezes przedstawił szczegółowy plan działań krótko i średnioterminowych oraz wizję działalności Szkoły, która jest zbieżna z wizją Rady”, powiedział Marcin Prusaczyk, Przewodniczący Rady GSS AP Żar.

Przemek Łośko jako członek Rady nie brał udziału w procesie rekrutacji i selekcji kandydatów na prezesa oraz był wyłączony z głosowania w tej sprawie. Po otrzymaniu powołania złożył rezygnację z udział w pracach Rady GSS AP Żar.

„GSS wymaga starania i współdziałania bardzo wielu środowisk i ludzi. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem uda nam się wyprowadzić Szkołę z chwilowego kryzysu i zapewnić jej stabilny rozwój. Żar jest dla wielu pilotów miejscem wyjątkowym. Wierzę, że grono sympatyków GSS będzie się systematycznie powiększało w kolejnych latach. To duże wyzwanie i sprawa dla mnie nadrzędna”, powiedział Przemysław Łośko.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony