Przemysław Łośko powołany na Prezesa Zarządu GSS AP Żar

Przemysław Łośko powołany na Prezesa Zarządu GSS AP Żar

Rada GSS AP Żar ma przyjemność poinformować, że na posiedzeniu w dniu 11 lipca 2014 r. jednogłośnie powołała Przemysława Łośko na Prezesa Zarządu GSS AP Żar na czteroletnią kadencję.

Przemysław Łośko w pierwszym okresie swoje kariery zawodowej przez prawie dekadę zajmował się informatyką korporacyjna i konsultingiem, realizując projekty informatyczne dla największych firm w Polsce. Przez kolejną dekadę prowadził firmę zajmującą się projektowaniem obiektów użyteczności publicznej, a następnie przedsiębiorstwo budowlane. W ostatnim okresie pełnił funkcję dyrektora Aeroklub Częstochowskiego. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Automatyki oraz ukończył studia doktoranckie w zakresie zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od marca 2013 roku pełnił funkcję Sekretarza Rady GSS AP Żar. Posiada uprawnienia szybowcowe i samolotowe.

„W procesie rekrutacji Komisja Konkursowa otrzymała ponad 100 ofert. Przeprowadzono rozmowy z kilkom wybranymi kandydatami. Kandydatura Przemka Łośko wyróżniała się na tle pozostałych ofert pod względem doświadczenia zawodowego, a dodatkowym atutem była jego znajomość specyfiki zarządzania organizacją lotniczą wyniesiona z kierowania Aeroklubem Częstochowskim. Nowy Prezes przedstawił szczegółowy plan działań krótko i średnioterminowych oraz wizję działalności Szkoły, która jest zbieżna z wizją Rady”, powiedział Marcin Prusaczyk, Przewodniczący Rady GSS AP Żar.

Przemek Łośko jako członek Rady nie brał udziału w procesie rekrutacji i selekcji kandydatów na prezesa oraz był wyłączony z głosowania w tej sprawie. Po otrzymaniu powołania złożył rezygnację z udział w pracach Rady GSS AP Żar.

„GSS wymaga starania i współdziałania bardzo wielu środowisk i ludzi. Wierzę, że wspólnym wysiłkiem uda nam się wyprowadzić Szkołę z chwilowego kryzysu i zapewnić jej stabilny rozwój. Żar jest dla wielu pilotów miejscem wyjątkowym. Wierzę, że grono sympatyków GSS będzie się systematycznie powiększało w kolejnych latach. To duże wyzwanie i sprawa dla mnie nadrzędna”, powiedział Przemysław Łośko.

Źródło: GSS ŻAR
comments powered by Disqus