GSS Żar ma nowego szefa pilotów

Janusz Kamiński - nowy szef pilotów GSS Żar (fot. glidezar.com)

15 maja 2015 do zespołu GSS dołączył Janusz Kamiński obejmując nową funkcję szefa pilotów oraz instruktora. Zadaniem szefa pilotów jest organizacja latania poza ośrodkiem szkolenia, czyli lotów treningowych. Z pomocą nowego szefa pilotów GSS ŻAR chce krok po kroku budować system wsparcia dla latania w górach, zarówno przelotowego jak i falowego, zwracając szczególną uwagę na rozwijanie latania wyczynowego i rywalizacji sportowej. Celem jest powiększanie rzeszy pilotów przygotowanych do bezpiecznego latania w górach, co ma się przełożyć się na wzrost przelecianych kilometrów, tysięcy metrów przewyższeń czy w końcu liczby zawodników startujących w zawodach.

Domeną szefa wyszkolenia Leszka Żabickiego pozostanie działalność w ramach ośrodka szkolenia obejmująca szkolenia wg PART-FCL, loty zapoznawcze i szkolenia instruktorów oraz w odniesieniu do pilotów licencjonowanych KTP, loty sprawdzające, oraz szkolenia wewnętrzne AP do uprawnień wpisywanych do książki pilota. Janusz Kamiński będzie wspierał działalność szkoleniową jako instruktor. Szef pilotów i szef wyszkolenia raportują bezpośrednio do prezesa i współpracują w ramach pokrywających się obszarów, np. organizacji startu.

Janusz Kamiński ma wieloletnie doświadczenie jako instruktor oraz szef wyszkolenia. Posiada uprawnienia instruktora szybowcowego I klasy, instruktora sportu szybowcowego, komisarza sportowego i analityka GNSS. Ma doświadczenie przelotowe i złotą odznakę z trzema diamentami. Nalot ogólny szybowcowy 1100h, w tym instruktorski 400h. Posiada również uprawnienia instruktora samolotowego I klasy.

Źródło: GSS ŻAR
comments powered by Disqus