Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zaproszenie na XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2019 – przedłużony termin zgłoszeń

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza mzapraszają na XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach od 1 do 4 maja 2019 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: gorskiezawodybalonowe@gmail.com

•  Formularz zgłoszeniowy

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony i mija 22.04.2019 r.

Wpisowe wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 600 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 800 zł,
•  dodatkowa osoba: 200 zł.
Wpisowe obejmuje: wyżywienie dla trzech lub czterech osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy dla pilota i ekipy naziemnej, loger, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie oraz bankiet na zakończenie zawodów oraz atrakcyjne nagrody i upominki.

Do udziału w tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się już 26 załóg balonowych z Polski, Litwy, Słowacji i Węgier.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XIX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło blidko 40 załóg z całej Polski i świata. Pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji zajął Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław) z dorobkiem 14008 pkt. Drugie miejsce zajął reprezentant Mościckiego Kluby Balonowego Mateusz Rękas (13013 pkt.). Trzecie miejsce zajął pochodzący z Litwy Rokas Kostiuškevičius (12986 pkt.), który nieznacznie wyprzedził Bartosza Nowakowskiego z Aeroklubu Włocławskiego (12828 pkt.) oraz Darię Dutkiewicz-Goławską z Aeroklubu Leszczyńskiego (12620 pkt.).


(fot. Łukasz Jaracz)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony