Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. Łukasz Jaracz)
Źródło artykułu

XXI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2021 – nowy termin zawodów

Na przełomie kwietnia i maja zaplanowano rozegranie XXI Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie.

Organizatorzy rozpędzili tegoroczną balonową machinę co sił, bardzo pozytywnie nastawieni lecz niestety sytuacja epidemiologiczna w kraju, obostrzenia na granicy przy wjeździe i wyjeździe z kraju uniemożliwiają odbycie się zawodów w dobrze nam wszystkim znanym terminie.

Dlatego przedstawiono nowy termin zawodów: 3-5 września 2021 r.

Do udziału w zawodach zgłosiło się już 22 załogi balonowe z Polski, Litwy oraz Słowacji. Wśród nich są 2 kobiety. Organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: jakub.mika@interia.pl

•  Formularz zgłoszeniowy

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 kwietnia 2021 r.

Wpisowe wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 600 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 800 zł,
•  dodatkowa osoba: 200 zł.
Dodatkowo każdy uczestnik zostanie obciążony na miejscu kwotą 30 Euro, co stanowi koszt opłaty za FAI loger.

Wpisowe obejmuje: wyżywienie dla trzech lub czterech osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy, loger, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie oraz bankiet na zakończenie zawodów.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Czekamy z utęsknieniem na pierwszy tydzień września!

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony