Przejdź do treści
Balonowa Fiesta w Krośnie (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)
Źródło artykułu

Balonowa Fiesta w Krośnie

Balony znów polecą nad Krosnem. Balonowa Fiesta odbędzie się już w ten weekend.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów i miłośników Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie na loty balonów w formule „Fiesta”!

Starty odbędą się w sobotę (10 października) rano i wieczorem oraz w niedzielę (11 października) rano (w zależności od warunków atmosferycznych).

W evencie weźmie udział 11 załóg balonowych, w tym załoga balonu Krosna Miasta Szkła, Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i firmy Splast z Witoldem Filusem na czele.

Do Miasta Szkła zawitają m.in. Kacper Borkowski, Mirosław i Krzysztof Rękas, Jakub Dziedziak, Tomasz Filus czy Jacek Legiendziewicz.

W tym roku, na przełomie maja i kwietnia, były także zaplanowane w Krośnie Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, które gromadzą czołówkę baloniarzy nie tylko z Polski, ale także z sąsiednich krajów. Majowy długi weekend wszystkim nam kojarzy się nieodzownie z balonami majestatycznie sunącymi po niebie Krosna i powiatu. Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa zawody te nie odbyły się w typowym dla siebie terminie.

Mistrzostwa zostały rozegrane dopiero kilka miesięcy później w Lesznie. W XXXVI Mistrzostwach Polski rozegranych w dniach 9-12 września br. w Lesznie zwyciężył Witold Filus wielokrotny dyrektor sportowy Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie i balonowy mistrz Polski.

Balon można było zobaczyć w Krośnie 14 września, w słoneczne popołudnie. Licznie zgromadzeni tego dnia mieszkańcy i turyści podziwiali start balonu Miasta Szkła z Rynku. Dzień wcześniej można również można było oglądać go nad krośnieńskim niebem. Balon Krosna Miasta Szkła, firmy Splast sp. z o.o. oraz Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej pilotował Mistrz Polski Witold Filus.

Teraz ten balon i dziesięć innych będzie można podziwiać nad Krosnem już w ten weekend.

Więcej informacji na stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl oraz na profilu facebookowym Górskie Zawody Balonowe.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony