Spotkanie z Mistrzem Świata w motoparalotniarstwie – Pawłem "Lojakiem" Kozarzewskim

Paweł "Lojak" Kozarzewski (fot. profil na FB/Paweł "Lojak" Kozarzewski)

Zapraszmy sympatyków lotnictwa na spotkanie z Mistrzem Świata w motoparalotniarstwa – Pawłem "Lojakiem" Kozarzewskim. Spotkanie odbędzie się w dniu 22.04.2017 r. o godz. 13:00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, ul. Dworcowa 9a, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Paweł zaprezentuje podczas spotkania swoje zawodnicze "zabawki" opowie o zawodach, ciekawych projektach a także pokaże swoje zdjęcia i filmy.

13 kwietnia minęło 5 lat kiedy Paweł Kozarzewski zaczął swoją przygodę z lataniem. Przygodę z lataniem rozpoczął w 2012 za namową kolegi, również pilota.

Pamiętam jak dziś jak: Piotr, Marcin, Krzysztof, Kamil oraz Arek biegaliśmy ze skrzydłem treningowym po łące. To były fajne czasy. I patent na zamocowanie gopro do kasku (kawałek listewki i opaski zaciskowe) – wspomina Paweł.

Miał latać rekreacyjnie i robić zdjęcia jednak tuż po odebraniu swojego świadectwa kwalifikacji pojechałem na swoje pierwsze zawody do Łomży i tak już jeździ po całej Polsce i świecie. Znajomi mówią na niego Lojak. Wcześniej dość aktywnie jeździł motocyklem. Obecnie latanie zajmuje ponad 80% jego wolnego czasu.

Dziś panuję nad skrzydłem nieco lepiej, mam nieco mocniejszy napęd, latam nieco wyżej choć i tak najbardziej lubię nisko, latam nieco szybciej i wcale mi się to latanie nie nudzi. No i najważniejsze kask nie spada na oczy – dodaje mistrz motoparalotniarstwa.

Paweł Kozarzewski – pilot Kadry Narodowej PPG – jest Mistrzem Polski klasy PF1 w sezonie 2015 i 2016, zwycięzcą Pucharu Polski, 3-krotnym drużynowym Mistrzem Świata oraz Mistrzem Świata sztafet PF1.

22 kwietnia będzie można zobaczyć również multimedialną wystawę "zdjęć z lotu ptaka" autorstwa Pawła "Lojaka" Kozarzewskiego.

Zapraszamy.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie
comments powered by Disqus