Spotkanie Szybowników w GSS Żar w lutym 2019 r.

W szybowcu (fot. glidezar.com)

Czas zimowych spotkań szybowników zbliża się. W imieniu Jerzego Kolasińskiego z Gliding Team Klinika Kolasiński zapraszamy pilotów na kolejne zimowe spotkanie szybowników w Górskiej Szkole Szybowcowej Żar.

Jak co roku, spotkanie odbędzie się na Żarze w dniach 15-17 lutego 2019 roku.

Po raz kolejny polscy szybownicy będą mogli spotkać się w Górskiej Szkole Szybowcowej Żar by omawiać miniony sezon, snuć plany na sezon następny, uhonorować tych, którzy osiągnęli sukcesy w minionym roku, omawiać ciekawe zagadnienia związane z szybownictwem i tak po prostu spędzić ze sobą czas.

Niezmiernie ciekawie zapowiada się Spotkanie Polskich Szybowników w GSS Żar. – Nasza impreza zapoczątkuje Jubileuszowy Rok 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Szybownictwo wywarło ogromny wpływ na rozwój awiacji w Polsce. Chcąc jak najlepiej to zilustrować, organizujemy w dniu 16 lutego specjalną sesję zatytułowaną: „Od Czesława Tańskiego do Sebastiana Kawy” ukazującą sylwetki wybitnych polskich pilotów szybowcowych takich jak: Czesław Tański, Tadeusz Góra, Jerzy Wojnar, Jerzy Popiel, Edward Makula, Jan Wróblewski, Pelagia Majewska, Henryk Muszczyński, Franciszek Kępka, Janusz Centka, Adela Dankowska i Sebastian Kawa. Wspomnimy także o innych wybitnych polskich szybownikach, trenerach i działaczach. Będzie to niezmiernie ciekawe zarówno dla weteranów szybownictwa, którzy mieli przyjemność latać z naszymi bohaterami, jak i dla najmłodszych pilotów, którzy te sylwetki znają jedynie z opowiadań. – mówi Jerzy Kolasiński.

Jak co roku będą też relacje z Mistrzostw Świata, z lotów rekordowych, oraz tematy wolne. – Wszystkich chętnych zapraszam do zgłaszania propozycji wystąpień – zachęca Jerzy Kolasiński. Nie obędzie się bez nominacji do Kadry Narodowej i Kadry Narodowej Juniorów. Będą Nagrody i Wyróżnienia. – Będzie jak zwykle doskonała atmosfera – dodaje.

Warto przyjechać na Żar! To będzie wielkie Święto Polskiego Szybownictwa.

Swój udział zapowiedział Prezes Aeroklubu Polskiego Jerzy Makula.
Noclegi należy rezerwować jak zawsze indywidualnie bezpośrednio w GSS Żar.
 
Do zobaczenia na Żarze !

Źródło: Gliding Team Klinika Kolasiński
comments powered by Disqus