Ruszyła Dolnośląska Liga Paralotniowa 2017

DLP - Srebrna Góra (fot. glajtem.pl)

1 marca wystartowała kolejna edycja Dolnośląskiej Ligi Paralotniowej. Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety w sezonie 2017 objęło patronat nad klasyfikacją jak również ufunduje puchary dla zwycięzców.

Dolnośląska Liga Paralotniowa to ranking pilotów latających ze startowisk usytuowanych w Sudetach na terenie Polski i Czech. Inicjatorem i pomysłodawcą DLP jest Piotr Sky Antoniak, który prowadził DLP w roku 2014, 2015 i 2016. Z końcem sezonu 2016 od Piotra projekt przejął  Dariusz Fly (starry). – To na mojej stronie można było śledzić klasyfikację DLP w roku 2015 i 2016, a mam nadzieję, że i w 2017 będzie to dla wielu z nas dalej fajna zabawa – mówi Dariusz.

Należy mieć na uwadze, że po pierwsze to zabawa, a po drugie próba zmotywowania jak największej ilości nowych, ale może i "starych" pilotów aby oderwać się "pagóra". Uczestnictwo w DLP doświadczonych pilotów pozwoli tym drugim nabrać odpowiedniego dystansu do swoich umiejętności i możliwości, zobaczyć co danego dnia było do "zdobycia", oraz być może znaleźć to brakujące ogniwo w przełamaniu swoich oporów, aby spróbować latania xc, którego nieodłącznym elementem jest powrót do domu.

Propozycja regulaminu na rok 2017

Dolnośląska Liga Paralotniowa 2017 (DLP 2017) to ranking pilotów latających z legalnych startowisk usytuowanych w Sudetach na terenie Polski i Czech. W DLP 2017 klasyfikowane będą loty pilotów PG ze startu samodzielnego (bez użycia wyciągarki), udostępnione publicznie na platformach xcportal.pl, xcc.paragliding.pl, oraz loty zgłoszone indywidualnie przez zainteresowanych pilotów i zoptymalizowane zgodnie z zasadami xcportal.pl, xcc.paragliding.pl lub xcontest.org.

Celem DLP 2017 jest porównanie lotów wykonanych danego dnia z różnych startowisk oraz wyłonienie Mistrza DLP 2017 na podstawie końcowej klasyfikacji prowadzonej od 1 marca do 30 września 2017 r.

Do klasyfikacji będzie wybierany najlpeszy lot z danego dnia, który zdobędzie minimum 15 pkt. Punktacja zgodnie następującymi zasadami:
•  przelot otwarty 1 km = 1 pkt.
•  trójkąt płaski 1 km = 1,3 pkt.
•  trójkąt FAI 1 km = 1,5 pkt.

Loty muszą być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ranking będzie tak jak do tej pory uwzględniał podział na klasy; Open, Sport i Fun.

Dodatkowa klasyfikacja wprowadzona w 2016 r, czyli 50+, to loty powyżej 50 pkt.

Puchary zostaną wręczone podczas imprezy kończącej sezon 2017.

Piloci, którzy zgłoszą zastrzeżenie wobec uczestnictwa w rankingu, zgodnie ze swoja wolą nie będą uwzględniani w klasyfikacji.

Kwestie sporne będzie rozstrzygał zespół trzech pilotów, którzy zostaną zaproszeni do współpracy i którzy zgodzą się podjąć tego zadania.

Więcej informacji na stronie www.glajtem.pl oraz na profilu Facebooka Dolnośląskiej Ligi Paralotniowej.

Źródło: glajtem.pl
comments powered by Disqus