Koszalin pożegna na zawsze marzenia o lotnisku?

Lądowisko Koszalin-Zegrze Pomorskie (fot. Przemysław Wiśniewski)

– Naszemu regionowi grozi likwidacja Lądowiska Koszalin-Zegrze Pomorskie, a co za tym idzie zakończenie działalności Aeroklubu Koszalińskiego i realne problemy z uruchomieniem bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – alarmują szefowie Aeroklubu Koszalińskiego.

Mowa o tym samym lądowisku, które przed laty miało być zalążkiem do budowy regionalnego lotniska dla Koszalina. Jednak z czasem, ze względu na finanse i stanowisko Komisji Europejskiej, odstąpiono od tej koncepcji. W styczniu 2020 minie 6 lat, gdy prezydent Koszalina ogłosił, że miasto rezygnuje z planów budowy lotniska w Zegrzu Pomorskim.

Teren pozostał w użytkowaniu Aeroklubu (zarządzającym jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego w Koszalinie). Tu przede wszystkim, co sezon, działa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, skąd startuje śmigłowiec ratunkowy wzywany m. in. do zdarzeń drogowych na krajowej drodze nr 11, a także na krajowej „szóstce”, ale nie tylko. Jest wzywany do pilnych akcji w całym regionie.

Samorządy koszaliński i powiatowy od lat czynią starania, by baza LPR stała się całoroczna. Bezskutecznie. Tymczasem okazuje się, że baza ta może zniknąć z Zegrza Pomorskiego na dobre.

Cały artykuł czytaj na stronie www.gk24.pl

Źródło: GK24.pl
comments powered by Disqus