Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnictwo wirtualne otwiera się na młodzież licealną

23 lipca, Michał Wiśniewski z SimNetAir.com oraz IVAO Polska (International Virtual Aviation Organization), a także firma GearUP zorganizowali w Poznaniu międzynarodową imprezę związaną z lotnictwem wirtualnym. W dzisiejszym świecie młodzi ludzie bardzo dużo czasu spędzają przy komputerze grając w różnego rodzaju strzelanki, które przeważnie są zwykłymi „złodziejami czasu".

Ideą spotkania było propagowanie wśród młodzieży lotnictwa wirtualnego, zaszczepienie przysłowiowego lotniczego "bakcyla". Wielu z nich nie stać na opłacenie szkolenia lotniczego w świecie rzeczywistym. Dlatego też, bardzo realistyczną alternatywą dla miłośników lotnictwa jest realizacja pasji w świecie wirtualnym, zarówno tych pilotujących samoloty, jak i kontrolerów ruchu lotniczego.


Długofalowy projekt Michała Wiśniewskiego zakłada stworzenie, do końca 2017 roku, trzydziestu przylicealnych  klubów/kółek lotniczych, wyposażonych w stanowiska kontrolerskie i symulatory lotnicze. Skupienie młodzieży w tego typu inicjatywie pozwoli na przyswojenie im przynajmniej podstawowych treści związanych m.in. z techniką, meteorologią, nawigacją, pisanym krwią prawem lotniczym itp. Nie wszyscy uczestnicy zajęć, w przyszłości, zwiążą się z branżą lotniczą. Jednakże wartości i zasady, którymi kieruje się lotnictwo, każdemu z nich pozwolą wykorzystać je w dorosłym życiu.


Podczas imprezy, wielu gości specjalnych z kraju i z zagranicy odpowiadało na wszystkie pytania oraz co nie mniej ważne, można było zobaczyć w pracy młodych ludzi, którzy posiadają olbrzymią wiedzę lotniczą. Tego dnia zostało wykonanych kilkaset operacji lotniczych na wirtualnym niebie. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony