Ruszyła rozbudowa lotniska we Wrocławiu

Port Lotniczy Wrocław S.A.

We wtorek na plac budowy obok obecnego lotniska Cargo na Strachowicach we Wrocławiu wjechał ciężki sprzęt. Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego terminalu. Robotnicy z firmy Hochtief zwożą na miejsce kontenery, w których będą mieć bazę.

Układają płyty na drogi dla ciężkiego sprzętu. Teren przed rozpoczęciem prac sprawdzają jeszcze saperzy, aby potem nie było niemiłych niespodzianek i niepotrzebnego zatrzymywania prac przy wydobywaniu niewybuchów. Nowy terminal ma być gotowy do marca 2011 roku.

- Jesteśmy już po spotkaniach roboczych. Ustaliliśmy harmonogram. Wykonawca czeka jeszcze na podpisy na kilku dokumentach, ale już jest gotowy do prowadzenia robót - opowiada Przemysław Marcinkowski, menedżer projektu przebudowy lotniska.
Władze portu planują we wrześniu wkopać pod terminal kamień węgielny.

Hochtief ma za zadanie zbudować terminal, którego powierzchnia wyniesie 40 tys. mkw. To o 10 tys. mkw. więcej, niż liczy Galeria Dominikańska.

Budowla będzie miała trzy piętra i jedną kondygnację pod ziemią. Konsorcjum Hochtief budowało już lotniska na całym świecie. Ma na swoim koncie terminal w Moskwie, Atenach i w Bejrucie. Po tej inwestycji z Wrocławia będzie mogło odlecieć nawet 3,2 miliona osób rocznie.

Władze portu przygotowują się też do inwestycji wokół lotniska. Powstaną tam nowe drogi kołowania i szybkie zjazdy z pasa lądowania. Przetargi na to zostaną ogłoszone we wrześniu. Roboty mają ruszyć w połowie przyszłego roku.

Całość artykułu na stronie Gazety Wrocławskiej.

Źródło: Gazeta Wrocławska
comments powered by Disqus