Przejdź do treści
AN-2
Źródło artykułu

W sobotę obchody 75-lecia inowrocławskiego lotniska

75 lat temu otwarto inowrocławskie lotnisko. Z tej okazji w najbliższą sobotę, 20 bm., odbędzie się jubileuszowa uroczystość.

Rozpoczęcie obchodów o godzinie jedenastej. Najważniejszy punkt imprezy to odsłonięcie repliki tablicy pamiątkowej z 1933 roku informującej o tym, że lotnisku nadano wówczas imię Józefa Piłsudskiego.

Jubileuszowa uroczystość ma też przypomnieć inowrocławianom, że marszałek Piłsudski patronuje lotnisku nieprzerwanie przez 75 lat i co ciekawe, patronatu nie pozbawiła go nawet "komuna".

W programie obchodów zapisano też oficjalne wystąpienia, a także spotkanie pokoleń. Gościem specjalnym 75-lecia lotniska będzie prof. Józef Szaniawski, który wygłosi referat na temat marszałka Piłsudskiego.

- Na pewno nie będzie pokazów lotniczych. Nie stać nas na nie w momencie, gdy jeszcze sporo środków musimy zainwestować w zakończenie remontu obiektów i sprzętu zniszczonych przez wichurę - dodaje Rogowski.

W sobotę osoby, które przyjdą na święto lotniska będą miały okazję zobaczyć Inowrocław z lotu ptaka, a dokładniej z pokładu samolotu AN-2.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony