Przejdź do treści
Garmin D2 Air , fot. Garmin
Źródło artykułu

Garmin wprowadza na rynek smartwatch z GPS dla pilotów

Firma Garmin wprowadziła na rynek nowy smartwatch D2 Air dla pilotów, który zawiera wiele narzędzi przydatnych w procesie do planowania i podczas lotu. Funkcje użyteczne w powietrzu to m.in GPS, możliwość nawigowania (direct), wyświetlania informacji o lotniskach, meteorologicznych, rejestrowania danych lotu i pulsoksymetr.

Zegarek pokazuje czas dla kilku stref (w tym UTC) - i daje pilotowi możliwość natychmiastowego wyświetlania informacji Metar i TAF. Jest wyposażony w ogólnoświatową bazę danych i umożliwia przesyłanie planu lotu za pomocą Garmin Pilot. „D2 Air to ekscytująca opcja dla obecnych i początkujących pilotów, a także entuzjastów lotnictwa” - powiedział Carl Wolf, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu lotniczego w firmie Garmin. „D2 Air oferuje jasny i efektowny wyświetlacz z wartościowymi opcjami, które przynoszą korzyści pilotom w powietrzu, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje smartwatcha na ziemi”, dodał.

Jak informuje producent, w przypadku korzystania jedynie z funkcji naziemnych bateria wymaga ładowania po 5 dniach, natomiast okres ten zmniejsza się do 10 godzin przy wykorzystywaniu w trybie ciągłym GPS i pulsoksymetru. Cena D2 Air została skalkulowana na poziomie 499 dolarów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony