Przejdź do treści
Garmin G2000
Źródło artykułu

Garmin G2000 laureatem Editor Choice Award 2012

Firma Garmin poinformowała, iż dotykowa zintegrowana awionika G2000 została uhonorowana przez magazyn FLYING nagrodą Editor Choice Award 2012.

G2000 to innowacyjny system awioniki zaprojektowany dla wysoko wydajnych jednosilnikowych tłokowych samolotów i obecnie jest m.in. montowany w nowej Cessnie Corvalis TTX. G2000 wykorzystuje wysokiej rozdzielczości panoramiczne wyświetlacze i intuicyjny dotykowy kontroler, który zapewnia pilotom szybki dostęp do istotnych informacji o locie. Umieszczony na centralnej konsoli pomiędzy siedzeniami, kontroler Garmin GTC 570 pozwala obsługiwać wielofunkcyjny wyświetlacz, jak również sterować urządzeniami audio.W najnowszym numerze magazynu FLYING, jego redaktorzy określili G2000, jako urządzenie, które wprowadza do świata lotniczego "rewolucyjny rozwój".

Prace nad awioniką G2000 zakładały połączenie najnowszych osiągnięć w dziedzinie inżynierii i ergonomii, dzięki czemu wykonywanie operacji lotniczych miało stać się bezpieczniejsze, prostsze i przyjemniejsze. G2000 obejmuje dwa 14-calowe wysokiej klasy panoramiczne wyświetlacze LED oraz dotykowy, sterowany na podczerwień monitor MFD (multi-function display) o rozdzielczości 1280/800, który można podzielić na dwa oddzielne ekrany. Dzięki tego typu rozwiązaniu, pilot podczas lądowania może np. jednocześnie obserwować własne położenie na mapie i wyświetlać karty podejść.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony