GAMA: W trzecim kwartale 2021 r. sprzedaż samolotów wzrosła o 13%

Raport sprzedaży w segmencie GA

Z najnowszego raportu Stowarzyszenia Producentów General Aviation (GAMA) wynika, iż w trzecim kwartale bieżącego roku wartość dostaw statków powietrznych segmentu GA wzrosła o 13% w porównaniu z tym samym okresem 2020 r. Jedyny spadek zanotowały konstrukcje tłokowe, których sprzedaż zmniejszyła się o 0,7%.

Największy wzrost odnotowano w segmencie konstrukcji turbośmigłowych (40,6%), podczas gdy dostawy odrzutowców biznesowych zwiększyły się o 15,9%. Według GAMA, ogólna wartość dostaw statków powietrznych GA w trzecim kwartale 2021 r. wyniosła 13,4 mld dolarów, co stanowi wzrost o około 13% w porównaniu do poprzedniego okresu. Z kolei dostawy turbinowych śmigłowców w trzech pierwszych kwartałach tego roku w porównaniu do zeszłego roku wzrosły o 23,5%, a śmigłowców z napędem tłokowym o 24,8%. Ogólna wartość helikopterów dostarczonych w 2021 r. wyniosła 2,4 mld USD, co oznacza wzrost o 37,3% w porównaniu do 1,8 mld USD uzyskanych w tym samym okresie 2020 r.

„Sektor producentów lotnictwa ogólnego wykazuje wytrwałość w ciągłym wzroście, a jednocześnie wciąż radzi sobie z niepowodzeniami związanymi z pandemią, w tym z zapewnieniem ciągłości łańcucha dostaw i wyzwaniami dotyczącymi utrzymania siły roboczej” – podkreślał prezes GAMA Pete Bunce.

„Pomimo ograniczeń narzuconych przez niedobory części i ludzi, producenci i dostawcy usług serwisowych ciężko pracują, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu zarówno na nowe, jak i używane statki powietrzne, co oczywiście z zadowoleniem przyjmujemy i popieramy. Pierwsze dziewięć miesięcy 2021 r. pokazało ogromny postęp i czekamy na wyniki na koniec roku”.

Pełny raport GAMA sprzedaży konstrukcji GA w III kwartale 2021 r. dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: GA News
comments powered by Disqus