„Rozwiń Skrzydła” – ostatni nabór na zajęcia szybowcowe

Zajęcia szybowcowe w ramach  projektu „Rozwiń Skrzydła” (fot. Fundacja PODAJ DALEJ)

„Rozwiń Skrzydła” to pierwszy polski aeroprojekt, skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową, który rozpoczął się od pasji i inspiracji dwóch pilotów: Adama Czeladzkiego i Jędrzeja Jaxa-Rożena. Jest to już druga edycja projektu, w której weźmie udział 37 osób z całej Polski a realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Latanie to jedna z tych dyscyplin sportowych, w których wózek inwalidzki odstawia się na bok i trzeba dać z siebie wszystko. Jedna grupa szybowca właśnie zakończyła swoją przygodę z lataniem a dwie grupy paralotniowe są w trakcie szkoleń.

Wielu uczestników projektu mówi o sobie „szaleńcy” i coś w tym jest. Robią niezwykłe rzeczy, chwytają każdy dzień, a dzięki udziałowi w projekcie zyskują dodatkową siłę, pewność siebie i wiarę w to, że mogą wszystko! A co najważniejsze – zostawiają swój wózek, swoje problemy i bariery na lotnisku i pozwalają sercu lecieć  i marzyć.

Obecnie trwa jeszcze nabór na ostatnie zajęcia szybowcowe, które odbędą się w dniach: od 22 września do 10 października br. Termin przysyłania zgłoszeń do 20 sierpnia.

Więcej o zasadach rekrutacji na stronie: www.podajdalej.org.pl

Zapraszamy wszystkich, którzy są odważni, nie boją się latać, mają chęć i motywację do rozwoju indywidualnego, a przede wszystkim są zainteresowani uprawianiem sportów lotniczych.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny dzięki współfinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku.

Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ
comments powered by Disqus