Międzynarodowy Zlot AT-3 w Gdyni

Międzynarodowy Zlot AT-3 w Gdyni (fot. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła)

Do największej imprezy lotniczej w Polsce Gdynia Aerobaltic został niecały miesiąc. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdził zespół 3AT3 Formation Flying Team.

Cieszymy się, że po raz trzeci będziemy mogli się z Wami spotkać w Gdyni. Dla nas będzie to szczególnie wyjątkowy czas, ponieważ podczas tych pokazów będziemy świętować 10. urodziny 3AT3 Formation Flying Team! – mówią członkowie Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła.

Zespół 3AT3 Formation Flying Team powstał w 2009 roku i gościł już na wielu pokazach nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Wszyscy piloci to doświadczone osoby w lotach na wielu typach samolotów oraz z bardzo dużym nalotem. Można śmiało powiedzieć, że jest to najbliżej latająca formacja w Polsce – odległości między samolotami wynoszą 1-2 metry. Pomimo tego, że AT3 to mały i niepozorny samolot, świetnie nadaje się on do lotów w szyku i pokazowych udowadniając, że nawet tak mała maszyna może przedstawić niesamowitą wiązankę figur. Co dokładnie wykonają dla gdyńskiej publiczności? Dowiemy się w trakcie pokazów.

Z okazji 10-lecia 3AT3 Formation Flying Team Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła organizuje Międzynarodowy Zlot Samolotów AT-3, który odbędzie się podczas największych pokazów lotniczych w Polsce LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019, w dniach 16-18.08.2019 r.

Wszyscy piloci oraz ich pasażerowie, którzy przylecą samolotami AT-3 spędzą wyjątkowy weekend z mnóstwem lotniczych atrakcji.

Założyciele i piloci 3AT3 Formation Flying Team szykują coś specjalnego na pokazy w Gdyni. My już się nie możemy doczekać. Domyślacie się co to może być?

Więcej informacji wkrótce na stronie wydarzenia.

Źródło: Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła
comments powered by Disqus