Przejdź do treści
Źródło artykułu

Francja: awaria wieży kontrolnej na lotnisku Paris-Orly; 40 proc. lotów zostanie odwołanych

W wyniku awarii wieży kontrolnej na stołecznym lotnisku Paris-Orly 40 proc. lotów ma zostać odwołanych - poinformował w niedzielę francuski urząd lotnictwa cywilnego (DGAC). Problemy techniczne pojawiły się w niedzielę wczesnym popołudniem.

"W związku z awarią wieży kontrolnej (na lotnisku) Orly, do której doszło wczesnym popołudniem 18 maja 2025 r., wprowadzono ograniczenia w ruchu lotniczym, co skutkowało odwołaniem wielu lotów" - przekazało DGAC.

W komunikacie urząd lotnictwa cywilnego dodał, że przewoźnicy zostali poproszeni o zredukowanie o 40 proc. połączeń lotniczych z lotniska Paris-Orly.

Według operatora paryskich lotnisk Aeroport de Paris z portu lotniczego Paris-Orly skorzystały w 2024 r. ponad 33 mln podróżnych, o połowę mniej niż z Paris-Charles-de-Gaulle.(PAP)

awm/ mms/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony