Historia Edmunda Mikołajczyka, autora książki "Pilotaż samolotów od podstaw"

Edmund Mikołajczyk. flyingTV.pl

Zapraszamy do obejrzenia historii lekarza chirurga Mundka Mikołajczyka, znakomitego pilota, instruktora, wielokrotnego uczestnika i zwycięzcy zawodów nawigacyjnych oraz akrobacyjnych w Polsce i za granicą.

Edmund Mikołajczyk – lekarz chirurg, z zamiłowania pilot akrobata związany z Aeroklubem Gliwickim, którego jest Honorowym Członkiem. W roku 1967 nagrodzony tytułem Mistrza Sportu w Sporcie Samolotowym i Odznaką Zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego. Zdobywca I miejsca w XIII Locie Południowo-Zachodniej Polski w Krakowie. Dwukrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej i pięciokrotny tytułu V-ce Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Trzykrotny finalista Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej. Wieloletni Trener Okręgowego Ośrodka Akrobacji Samolotowej w Gliwicach, a także inicjator organizowanych w latach 1966 – 1979 Ogólnopolskich Zawodów w Akrobacji Samolotowej. Jeden z twórców zespołu akrobacyjnego "Śląsk", który zdobył I miejsce w Mistrzostwach Zespołów Akrobacyjnych w 1966r i wielokrotnie II i III miejsce w latach późniejszych. Lekarz i pilot działającego w Nigerii zespołu aerogeofizycznego, ochotnik-lekarz w akcji „Pustynna Burza”. Książka pt. "Pilotaż samolotów od podstaw" dostępna jest w sklepie dlapilota.pl.

Film, dostępny jest również tutaj, w zakładce "Ludzie Lotnictwa".

Źródło: FlyingTV.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Właśnie dzisiaj otrzymałem zamówioną na allegro książkę p.Mikołajczyka "Pilotaż samolotu od podstaw". Jest naprawdę godna polecenia!

Opinie powinienes napisac po przeczytaniu, a nie po przejrzeniu. Jak przeczytasz i nie jetstes kompletnym nowicjuszem to zmienisz zdanie, niestety.

czapki z głów-szacunek

Jerzy .A