Aeroklub PRL, przedświąteczny łyk historii

Kadr z Lotniczego Przeglądu Filmowego 19/65

Aeroklub PRL najwyraźniej pozazdrościł kultowych już kronik filmowych z lat 50. i 60., decydując się na stworzenie własnego materiału filmowego. Lotniczy Przegląd Filmowy 19/65. Film jest nie lada ciekawostką, z silnie zakorzenioną propagandą maluje dość karykaturalny obraz tamtego systemu, lat i ludzi powiązanych z lotnictwem. Więcej nagrań Lotniczego Przeglądu Filmowego dostepnych na stronie flyingTV.pl

Źródło: FlyingTV.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Ok, ale wtedy niech aerokluby obowiązuja takie same podatki jak firmy które nie sa stowarzyszeniami. Podatek od gruntu (lotnisko) oraz wszystkie podatki VAT, dochodówki itp. Idealnie, wtedy będzie widać że 3/4 aeroklubów to sieka która nie potrafi sie utrzymać na powierzchni. Skonczy sie darmowe szkolenie uczniów po układzie i traktowanie lotniska jak wlasny prywatny folwark.

Ale od tamtych lat system w AP się nie zmienił. I to samo słyszymy obecnie z ust Skalika.

Aeroklub Polski musi stać się federacją, i to nie może stać się na zasadzie zmiany statutu , lub jakiegoś „przeobrażenia". Pan Skalik całkiem dobrze kombinuje. Na razie jest prezesem Aeroklubu Częstochowskiego i równoległe Aeroklubu Polskiego, który też jest stowarzyszeniem osób fizycznych. Wystarczy, że się wkręci na prezesa jakiegoś trzeciego aeroklubu i wtedy może sam ze sobą podpisać umowę federacyjną. Jakie to proste. Jeden człowiek będący prezesem trzech "niezależnych" podmiotów- członków założycieli. Jest tylko problem jak przemycić majątek Aeroklubu Polskiego do nowej organizacji i jednocześnie pozbyć się długów.