Spadochron ratunkowy w Cirrusie SR22 uratował kolejne osoby (film)

Awaryjne lądowanie Cirrusa SR22 na Long Island

5 marca, na wyspie Long Island w obrębie Nowego Jorku, miało miejsce kolejne udane użycie spadochronu ratunkowego (BRS) w samolocie Cirrus SR22 (znaki rejestracyjne N295AR). Dzięki niemu, dwie osoby podróżujące na pokładzie statku powietrznego (ojciec i córka), wyszli ze zdarzenia jedynie z niewielkimi obrażeniami.

Wcześniej, podczas lotu w odległości ok. 8 mil od lotniska docelowego Republic w Farmingdale w samolocie doszło do awarii silnika. Po aktywowaniu BRS, konstrukcja opadła z dużym impetem na trawę, przed budynkiem biurowym w parku przemysłowym w Hauppauge.

Jest to kolejny w ostatnim czasie film obrazujący aktywowanie spadochronu w Cirrusie SR22. Na terenie USA dwa udokumentowane zdarzenia tego typu miały miejsce w 2015 r. Najpierw w styczniu ubiegłego roku, SR22 wodował w Oceanie Spokojnym co zostało nagrane przez jego pilota, a także samolot Straży Przybrzeżnej, a następny w listopadzie ub. roku można było obejrzeć wideo, jak były prezes Walmart awaryjnie lądował w Fayetteville, w stanie Arkansas.

Jak podkreśla producent systemów BRS, dzięki zastosowaniu tego rozwiązania na całym świecie zostało już uratowane 324 osób

Źródło: flyingmag.com
comments powered by Disqus