Pierwszy Piaggio Avanti Evo dostarczony do klienta

Piaggio Avanti Evo

Firma Piaggio Aerospace zrealizowała pierwszą dostawę modelu Avanti Evo, trzeciej generacji tego dwusilnikowego turbośmigłowego samolotu. Zmodernizowany statek powietrzny posiada 7 miejsc pasażerskich w wersji VIP i będzie oferowany przez greckiego operatora czarterowego.
 
Prezes spółki Piaggio, Carlo Logli powiedział, że do końca tego roku firma planuje dostarczyć pięć kolejnych konstrukcji tego typu, które będą użytkowane w USA, Azji i Europie. Nowa wersja, która została po raz pierwszy zaprezentowana w zeszłym roku, oferuje zwiększony zasięg, jest wyposażona w pięciołopatowe śmigło Hartzella, winglety oraz przeprojektowane osłony silników.

Wnętrze samolotu również przeszło znaczące zmiany, które obejmowały m.in. montaż nowych skórzanych foteli dla pasażerów klasy VIP. Samolot spala 40 procent mniej paliwa niż odrzutowce biznesowego w tej samej klasie, a silniki i śmigła są również 68 procent cichsze. Model Evo może wykonywać loty o długości do 1770 NM z prędkościami dochodzącymi do 404 węzłów. Jego cena została skalkulowana na poziomie 7,4 mln dolarów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.avantievo.com
 

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus